• Неодамнешно
2017 Kingdel Fanless Мини КОМПЈУТЕР,4K HTPC,Nettop со Intel Haswell i5 4200U ПРОЦЕСОРОТ,3280*2000,HDMI,WiFi,USB3.0,Windows10 Про Desktop PC
zoom_in

2017 Kingdel Fanless Мини КОМПЈУТЕР,4K HTPC,Nettop со Intel Haswell i5 4200U ПРОЦЕСОРОТ,3280*2000,HDMI,WiFi,USB3.0,Windows10

DEN 13680.00

Количина на стоки
check Тековен

9 MM
Сандак
Неутрална Боја Извоз Кутија
Содржина
Мини КОМПЈУТЕР со уредот, Адаптер, Power Кабел, Заградата планината
Предности на SSD(Цврста Состојба Диск)
Брзина
Читање и Пишување е повеќе од 5 пати побрзо отколку HDD
Работно Време
10 пати подолго од HDD
Потрошувачка на енергија
1/5 потрошувачката на енергија на HDD
Бучава
нула бучава
Работна Температура
-10 до -70°
Шокантно
Анти-шокантна
4, Она што може да направите :
5, Апликација :
- се користи како HTPC(Home Theater Персонален Компјутер).
3, RAM меморија и SSD/HDD се од познатиот бренд, RAM меморија е нормално Samsung, Elpida, Hynix; SSD е нормално од Toshiba, Samsung, ADATA, Intel, Лајт-на сл.
- Фабриката,.6 Ghz 3 M Кеш
DDR3 L RAM меморија, m SATA SSD+SATA HDD, Wi Fi, USB 3.
2, неговата гаранција е 3 години, за детали, ве молиме да го прочитате "Прашања и Одговори" подолу. Тенок : Само 4 см тело дебелина, црн брусен алуминиум во случај
5.6 GHz
Процесор број
2 core / 4 конци
Литографија
22 NM
Слот
Чашката H2(LGA 1155)
Бафер Ram Меморија
L1 податоци кеш : 2* 32 KB, 8-Начин, 64 бајти линии
L1 код кеш : 2*32 KB, 8-Начин, 64 бајти линии
L2 кеш : 256 KB, 8-Начин, 64 бајти линии
L3 cache : 3 MB, 8-Начин, 64 бајти линии
Карактеристично
MMX, СОНЦЕТО, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4. тие ќе бидат испратени надвор на случаен избор во парк. Силна : се Работи за повеќекратна пријава.
Безжична Мини Тастатурата на продажба за овој компјутер :
Повеќе конфигурација pls кликнете тука :
Брендирани Резервни Делови, Boyscott Лажни Делови!!
Врвен Квалитет, 3 Годишна Гаранција, Остатокот Увери!!
1, Квалитет На Одобрување :
2, Производ Предности :
1. HD резолуција, 32-битна длабочина на боја 60 Hz
Аудио Картички
ALC662 звук чип, 6-channel
Мрежа
Мрежна картичка
RTL8111 DL PCI-E Gigabit Ethernet NIC
Ethernet
10/100/1000 Base T LAN
WIFI
Со двојна антена, 802.35 V наместо нормален 1.6 Ghz, Турбо Зголеми 2. Стабилна : Intel Haswell-ULT +Intel HD4400 Графика+Fanless
3. Мазна : Поддршка за 3 D игри, сино-ray и HDMI 4 K HD потоци, полна 1080 P репродукција
6. Висока брзина на Gigabit Ethernet и diskless сертификат, поддршка на 3 D игри.

боја:
Не SSD, 64GB SSD, 128GB SSD, SSD 256GB, 512GB SSD, 64GB SSD 1000GB HDD, 128GB SSD 1000GB HDD, SSD 256GB 1000GB HDD
Пакет:
Не Ram меморија, 4GB Ram, 8GB Ram меморија, 16GB Ram меморија
Тип:
Мини КОМПЈУТЕР
Хард Диск Капацитет:
120GB
Капацитетот На Меморијата:
≥ 4GB
Број На Модел На:
NC240
Употреба:
Комерцијални
Процесор Бренд:
Intel
Процесор Главниот Фреквенција:
1.6 Ghz
Графичка Картичка Тип:
Интегрирана Картичка
Бренд Име:
kingdel
Процесор Модел:
core i5-4200u
Тип:
Мини Десктоп
Функција:
Fanless+Метал Случај
ПРОЦЕСОРОТ Функција:
Турбо Зголеми 2.6 Ghz 3M Кеш
графика:
Интегрирани Intel HD Graphics 4400
Резолуција Max.:
3280*2000
USB порта:
4*USB 3.0 2*USB 2.0
lan:
10M/100/1000M LAN
Производ големина:
197*197*29mm
Случај Материјал:
Брусен Алуминиум Легура Случај
WIFI:
за слободни
Гаранција:
3 година

Најдобри понуди..