• Неодамнешно
Kingdel 7 Генералот KabyLake i7 7500U,Fanless Микро Десктоп КОМПЈУТЕР ,Windows10 Мини Компјутер со 8GB DDR4 Ram меморија+1TB HDD,4K HD,HDMI+ДП,Wifi
zoom_in

Kingdel 7 Генералот KabyLake i7 7500U,Fanless Микро Десктоп КОМПЈУТЕР ,Windows10 Мини Компјутер со 8GB DDR4

DEN 26208.00

Количина на стоки
check Тековен

2, неговата гаранција е 3 години, за Barebone КОМПЈУТЕР,1 Year за RAM меморија и Складирање. Ние, исто така, имаат ДП да HDMI кабел, ДП VGA кабел и HDMI VGA кабел по желба.0, поддршка 6 Gb/s, 1*SATA3.2, AVX
Bios-от
AMI bios-от, ACPI поддржани
RAM меморија
DDR4 L; 2gb/4gb/6gb/8gb/16gb опција, 2*DDR4 L RAM меморија, Слот за
Складирање
SSD : 32 GB/64 GB/128 GB/256 GB/512 GB; HDD : 160 GB/250 GB/320 GB/500 GB/640 GB/1 TB
Оперативен Систем
Стандардно : 10 Windows Pro ; По Желба : Linux Ubuntu
Процесор Графика
Intel® HD Graphics 520
Графичка База На Фрекфенција Од 300 MHz
Графика Пукна Фреквенција 1. Издржливост : сите fanless мини компјутери се високо intergrated, fanless дизајн го прави тоа молчи за работа и не им е потребна дополнителна одржување како нормални масти comptuters. 5,ве Молиме внимателно да ги прочитате на ШОПИНГ УПАТСТВА на дното на оваа страница. 4, стандардниот Оперативен Систем Windows 10 Про, тоа е само за тестирање, да се копираат и да се активира, но не лиценцирани, ве молиме инсталирајте ја лиценцирани еден ако ви се допаѓа.Напомена : Во Aliexpress и локација за подигнување на системот, Канарските Острови е различна од Шпанија, како и Обединување од Франција, така што превозот цена е, исто така, различни.65 kg
Пакет Содржина
Мини КОМПЈУТЕР, адаптер, Power Кабел, Wifi Антени, Стојат Заграда, Завртки
*HDMI Кабел како бесплатен подарок.0, 1*ДП, 1*HDMI,SD Картичка Порта, Intel HD Graphics 620, 4 K 4096*[email protected] Z, Blu-ray, 300 МЕТРИ Wi Fi, Fanless, Никаква Бучава, Метал Случај. И повеќето од нивните случаи се направени од алуминиумски легури на метал материја.0, 1*SD Card Slot, 1*DC ВО, 1*МИКРОФОН, 1*SPK
SATA
1*MSATA3.5 инчи големина, само како HDD големина се користи во традиционалната масти компјутери.0 порт, 1*ДП, 1*HDMI, 1*Gigabit LAN (RJ45), 1*DC ВО, 1*USB2. Ако сте од оние две места, ве молиме изберете ја вашата цел дестинација, како што Канарските Острови или Обединување, наместо на Шпанија или Франција кога ставате ред, во спротивно вашата цел нема да бидат обработени до превозот цена јазот е направен.7 GHz, Max Турбо Фреквенција Од 3,5 GHz
14nm Литографија
Intel Kaby ЕЗЕРО СПЦ Чипсет
4 MB L3 Кеш
15 W TDP
Настава Поставување 64-bit
Мултимедијална Настава Сет
MMX, СОНЦЕТО, SSE2, SSE3, SSE4.

Тип:
Мини КОМПЈУТЕР
Процесор Модел:
i7-7500U
Процесор Главниот Фреквенција:
2.7 GHz Max 3.5 GHz
Процесор Бренд:
Intel
Графичка Картичка Тип:
Интегрирана Картичка
Употреба:
Мултимедијални
Број На Модел На:
NC360
Бренд Име:
kingdel
Тип:
Мини Десктоп
графика:
Intel HD Graphics 620
Резолуција(ДП):
[email protected]
lan:
10M/100/1000M LAN
Работат На Системот:
Стандардно
RAM МЕМОРИЈА+SSD:
8GB DDR4 RAM МЕМОРИЈА+ 1TB HDD
Функција:
Fanless+Метал Случај+USB 3.0+ДП+HDMI+1*SD Автомобил...
USB порта:
4*USB 3.0+1*USB 2.0
Случај Материјал:
Брусен Алуминиум Легура Случај
WIFI:
Слободен (Wifi 802.11.b/g/n)
Основни кодот:
Kaby Езеро Архитектура

Најдобри понуди..