• Намалена цена
  • Неодамнешно
LECO 776-247 LECO crucible/Надворешниот Графит Crucible кислород за азот водород анализа инструмент
zoom_in

LECO 776-247 LECO crucible/Надворешниот Графит Crucible кислород за азот водород анализа инструмент

DEN 468.00 492.48

Количина на стоки
check Тековен


Ве молиме погледнете на реалната големина
LECO 776-247 LECO crucible/Надворешниот Графит Crucible кислород за азот водород анализа инструмент
LECO 776-247 LECO crucible / Надворешниот Графит Crucible кислород за азот водород анализа инструмент
С Е П
1 : Колку е отпорност на топлина на чиста графит?
Сите чиста графит производи ќе почнат да се оксидира од 400 степен centigrade, забрзување од 900 степен
centigrade.Ако сте со користење на вакуум печка или печка на гас за контрола на температурата во 2800 степени, и ако користите
на електрична печка која контрола под 1800 степен centigrade во воздух. Висока чистота и полирање графит е корисно да се
продолжување на работниот век на графит производи. силициум карбид графит crucible Употреба на највисоката температура 1800 степени,
без оглед на користење на каков вид на печка.
2. Може да графит производи се прилагоди ?
Y es, може да се прилагоди, цената врз основа на големината и сложеноста , па ве молиме да се обезбеди цртање и количина, ние ќе
да се пресмета во цената.
3 : јас треба да се избере кој вид на crucible ?
Ако користите Гас или кока кола Печка подолу 1350 целзиусови степени, јас ви препорачуваме да изберете силициум карбид графит crucible
за топење, која се користи во кокс печка на ниска цена и долг животен век. Чиста графит не можат да се користат во кокс печка
и гас печка. Бидејќи тоа му припаѓа на богата со кислород. Ако користите отпор печка за греење, чиста графит и
carbonization силикон crucible може да се користи. Чиста графит crucible се користи за рафинирање, како што се злато прочистување од 99.99%.
Па тоа е да се користи во експерименти во училиштето генерално.
Carbonized силициум crucible имаат малку загадување, Но не обично имаат големо влијание. Се почесто во индустриска примена.
Заштеди~
Добар Фидбек
Нашата Работилница и производи

DIY Материјали:
Металугрија
Број На Модел На:
776-247
Име:
776-247 LECO crucible
Надворешниот Дијаметар:
12.6 mm

Најдобри понуди..