• Намалена цена
  • Неодамнешно
Пластични Thermocouple Сензор на Температура на Предавателот PT100 0-150 целзиусови степени 24VDC 0~10V
zoom_in

Пластични Thermocouple Сензор на Температура на Предавателот PT100 0-150 целзиусови степени 24VDC 0~10V

DEN 367.00 395.04

Количина на стоки
check Тековен


Забелешка : боја на објектот може да се разликува малку се должи на фотографија и на свој компјутер
Преку предавателот, отпор сигнал на термичката отпорност може да се конвертира во 4-20m A тековната сигнал,лесно да го инсталирате, погодно да се користи со компјутер.
Карактеристики :
Сензор : PT100
Мерење заѕвони : 0 150°C
Излез : 0-10 V
Работен напон : 24 V DC
На точноста : плус или минус 0.2 проценти FS
Димензии : 45mm дијаметар(1.77 инчи)
Материјал : Пластика
Тежина : 22g
Пакетот вклучува :
1 X Предавателот

Број На Модел На:
GH0690
DIY Материјали:
Електрични
Излез Тип На:
0-10V

Најдобри понуди..