• Неодамнешно
Слободен Брод 32-милиметри Понесе 50mm Удар SC Серија 32X50 Една Прачка Пневматски Стандард Цилиндар 5pcs Во Многу
zoom_in

Слободен Брод 32-милиметри Понесе 50mm Удар SC Серија 32X50 Една Прачка Пневматски Стандард Цилиндар 5pcs Во

DEN 5520.00

Количина на стоки
check Тековен


Спецификации :
Име на производ Воздух Цилиндар Модел SC 32 X50 Дејствува Режим на Двојно Род Тип на Еден Работен Медиум Air Max Притисок 1.0 MPa (10.2 kgf/cm2) Понесе 32-милиметри Удар 50mm Завртка Вратило Кол 9mm Тема Дупка Кол 9mm Вкупната Големина 4.3 x 4.3 x 19cm / 1.7" x 1.7" x 7.5"(L*W*H) Материјал Легура & Метал Тежина 555g Пакет Содржина 1 x Воздух Цилиндар
Опис : Карактеристики : 32-милиметри понесе и 50mm, мозочен удар, двојно дејство и еден род, 1.0 Mpa. Прилагодливи перница на двете цилиндар крајот опфаќа да бидете сигурни дека цилиндар работи многу глатко, safly и со ниско ниво на бучава. Со само-подмачкување на лого, клипот род е подмачкување слободни. Тоа е широко се применува за автоматска опрема во лесна индустрија, хемиска индустрија, текстилната индустрија, електронски и машинската индустрија.

Тип:
Цилиндар
Број На Модел На:
SC
пневматски цилиндри:
воздухот пневматски
двојно дејство:
Легура Тело
стандард цилиндри:
10 бар притисок
SC модел:
круг тип

Најдобри понуди..