• Неодамнешно
Бесплатен Превозот 40mm Понесе 25мм Удар SC Стандард Цилиндри 40X25 двонасочни Пневматски Воздух Цилиндар 5pcs Во Многу
zoom_in

Бесплатен Превозот 40mm Понесе 25мм Удар SC Стандард Цилиндри 40X25 двонасочни Пневматски Воздух Цилиндар 5pcs

DEN 6000.00

Количина на стоки
check Тековен


Спецификации :
Име на производ Воздух Цилиндар Модел SC 40 X25 Дејствува Режим на Двојно Род Тип на Еден Работен Медиум Air Max Притисок 1.0 MPa (10.2 kgf/cm2) Понесе 40mm Удар 25mm Завртка Вратило Кол 12mm Тема Дупка Кол 11mm Вкупната Големина 5 x 5 x 18cm / 2" x 2" x 7.1"(L*W*H) Материјал Легура & Метал Тежина 660g Пакет Содржина 1 x Воздух Цилиндар
Опис : Карактеристики : 40mm понесе и 25мм мозочен удар, двојно дејство и еден род, 1.0 Mpa. Прилагодливи перница на двете цилиндар крајот опфаќа да бидете сигурни дека цилиндар работи многу глатко, safly и со ниско ниво на бучава. Со само-подмачкување на лого, клипот род е подмачкување слободни. Тоа е широко се применува за автоматска опрема во лесна индустрија, хемиска индустрија, текстилната индустрија, електронски и машинската индустрија.

Бренд Име:
NYPF
Тип:
Цилиндар
Број На Модел На:
SC
пневматски цилиндри:
воздухот пневматски
двојно дејство:
Легура Тело
стандард цилиндри:
10 бар притисок
SC модел:
круг тип

Најдобри понуди..