• Намалена цена
  • Неодамнешно
Трговија на големо 100 парчиња памук завој само adhasive еластична газа 2.5 cm невидливи сина
zoom_in

Трговија на големо 100 парчиња памук завој само adhasive еластична газа 2.5 cm невидливи сина

DEN 6594.00 7757.28

Количина на стоки
check Тековен


Употреба : Ортопедски, Хирургија.
Употреба : .се користи за рака, нога пакет ,и животните се врзуваат нагоре.
Спецификација;
Материјал : Nonwoven
Одлична за употреба како компресија завој.
Одлична затегнувачка цврстина, чисти солзи и "не-се лизга на зафат" се комбинираат.
Големина : 2.5cmx4.5m
Количина : 100 Ролни
Карактеристики :
1. Производ на екстремитетите, sprains, меките ткива повреди bandaged;
2. Болки во зглобовите и затоа има добра средно третман;
3. Во вежбање, исто така, може да игра заштитна улога;
4. Алтернативни не-еластична газа завои, и циркулацијата на крвта играат многу добра заштита;
5. Производот стерилизација, директно може да се користи во хирургијата и рана облекување облекување облекување. 100% точната големина 100% обезбедување на квалитет 100% во акции и испорака брзо Забелешка : 1.Ве молиме оставете малку големина грешка поради прирачник за мерење. 2.Ве молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти и монитор е brightness/contrast settings итн, на тон на боја на веб-сајтот е фото и вистинскиот објект може да биде малку поинаков. Пакетот вклучува :
2.5 cm x 4.5 м завој x 100 Слика :
.

Тип На Објект:
Протези & Поддржува
Број На Модел На:
SU-MV25BD
Бренд Име:
Elysaid
Ефект:
Коска Нега
Материјал:
Не-плетени
Име на производ:
Само Adherent Завој
Тип:
Спорт/Отворено/Хируршки Материјали
Својства :
Медицински Материјали & Додатоци
Функција:
Breatheable, само лепило и лесно солза
Употреба:
Козметички, заштита и третман
Примена:
Спорт/медицински/миленичиња
Материјал:
95% не-плетени+5% spandex
Големина:
25мм*4.5 м
клучни зборови:
Кампување лов додаток
сертификација:
CE/ФДУ/ISO

Најдобри понуди..