• Намалена цена
  • Неодамнешно
Адаптер Прстен+Леќа Капа+Аспиратор+УВ Филтер За 67mm Can0n Powershot SX540 SX530 ХС
zoom_in

Адаптер Прстен+Леќа Капа+Аспиратор+УВ Филтер За 67mm Can0n Powershot SX540 SX530 ХС

DEN 384.00 417.60

Количина на стоки
check Тековен


Адаптер Прстен+Леќа Капа+Аспиратор+УВ Филтер За 67mm Canon Powershot SX50 SX540 SX530 ХС
Бренд Нови
Опис : -
1. Адаптер Прстен
Овој алуминиум адаптер може да завртки кон предниот дел на една Дигитална Камера лесно и ќе ви овозможи завртка-на леќи или филтри. Имајќи овој адаптер можете да го подобрите квалитетот на сликата и даде дополнителна заштита на леќи
2. Леќа Капа
Заштитете го вашиот објектив и добар изглед во исто време.
3. Леќи На Хауба
Првенствено наменета за да се спречат несакани скитници светлина од внесување на леќа со проширување и засенчување на крајот на објективот.
4. Ултравиолетови УВ Филтер
Ја подобрува контраст и сатурација боја со намалување на ефектите на ултравиолетова светлина и атмосферската прашина и магла во сончевите предели, вклучувајќи планина, морски и воздушни сцени. Може да се користи во комбинација со polarizer за зашеметување scenics, или да се заштити пред објектив елемент од нечистотија, отпечатоци од прсти, и гребнатини

Тип:
УВ Филтер
Бренд Име:
хари добро
Број На Модел На:
67mm

Најдобри понуди..