• Намалена цена
  • Неодамнешно
KnightX 52 55 58 67 77 mm FLD УВ CPL MC MCUV Филтер За Sony Pentax Nikon Канон D5200 EOS 100D 400D D5300 D3300 D5500 550D 500D
zoom_in

KnightX 52 55 58 67 77 mm FLD УВ CPL MC MCUV Филтер За Sony Pentax Nikon Канон D5200 EOS 100D 400D D5300 D3300

DEN 90.00 120.00

Количина на стоки
check Тековен


Пакетот вклучува : Ние превозот што ќе се избере HD MCUV Knight X HD-MCUV серија ултра-тенок филтри усвои посебна технологија на двојно двострано 18 мулти-обложени леќи
Нано Технологија Анти Нула заштита филм
Водоотпорен & Анти отпечаток заштита филм
Многу Транспарентна заштита на филмот
Анти УВ заштита филм
кое обезбедува висока transmittance и многу мазна површина и се избегнува непотребно рефлексија. Увезени оптичко стакло, највисокото ниво на transmittance. Особено корисни во областите на висока надморска височина, со снег, или на плажа, елиминирање на несаканите сината екипа.
Намалена внатрешна рефлексија значи појасна слика со поголема разлика.
Намалена внатрешна рефлексија значи појасна слика со поголема разлика. Материјал : O ptical Р esin
CPL Филтрирање ги Отстранува несаканите одблесоци од не-метални површини како што се вода или стакло се Зголемува боја и контраст со намалување на одблесоци од не-метални површини со сечење Подобрува јасност на далечни објекти Зеленило е побогат, небо bluer Материјал : Оптичко Стакло
. Овој Професионален MCUV филтер е потребата за дигитални фото апарати. Материјал : Оптичко Стакло
УВ Филтер за Подобрување на контрастот на вашиот видео и дигитални слики со минимизирање на количеството на светлина. Материјал : Оптичко Стакло
MCUV Филтер MCUV серија ултра-тенок филтри усвои посебна технологија на двојно двострано, мулти-слој, леќа вработува висок квалитет на оптичко стакло, кое обезбедува висока transmittance и многу мазна површина и се избегнува непотребно рефлексија. Материјал : Оптичко Стакло
FLD Филтрирање ги Отстранува груби жолто-зелена екипа и дава природата светлина ефект под флуоресцентна светлина се Зголемува боја сатурација на предмети кога снимање под дневна светлина, Брзо се апсорбира вода на површината на стаклото, филтри или леќа. Овој Професионален MCUV филтер е потребата за дигитални фото апарати.

Калибар:
49mm, 52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm
Бренд Име:
KnightX
Тип:
УВ Филтер
Број На Модел На:
49MM -77mm
Пакет:
Yes

Најдобри понуди..