• Намалена цена
  • Неодамнешно
KnightX 52mm 58mm 67 77 Ѕвезда FLD УВ боја nd БЛИСКУ ДО леќа Филтер за Canon Nikon d5200 d3300 100d D3100 D3200 D5100 300d 1200d
zoom_in

KnightX 52mm 58mm 67 77 Ѕвезда FLD УВ боја nd БЛИСКУ ДО леќа Филтер за Canon Nikon d5200 d3300 100d D3100 D3200

DEN 114.00 120.00

Количина на стоки
check Тековен

Материјал : Оптичко Стакло
MCUV Филтер MCUV серија ултра-тенок филтри усвои посебна технологија на двојно двострано, мулти-слој, леќа вработува висок квалитет на оптичко стакло, која assur es висока transmittance и многу мазна површина и се избегнува непотребно рефлексија. Ѕвезда филтер додава една драматична крстот одблесокот на многу светли области. Материјал : Оптичко Стакло
FLD Филтрирање ги Отстранува груби жолто-зелена екипа и дава природата светлина ефект под флуоресцентна светлина се Зголемува боја сатурација на предмети кога снимање под дневна светлина, Брзо се апсорбира вода на површината на стаклото, филтри или леќа. Поради силата на велур, цврстина, па неговиот живот е обичните влакна текстил животот на повеќе од 4 пати, по повтори перење уште непроменет. Како оваа леќа аспираторот може да се користи со леќи со различна фокусни должини, својата лале облик се дизајнирани за да се спречи vignetting додека сеуште блокирање несакани светлина од внесувањето на леќа. Особено корисни во областите на висока надморска височина, со снег, или на плажа, елиминирање на несаканите сината екипа. Увезени оптичко стакло, највисокото ниво на transmittance. Боја на леќата постепено згаснува надвор, па границата меѓу обоени и транспарентен делови на леќата не ќе стане очигледна, дури и со објективот отворот престана надолу. Материјал : Оптичко Стакло
Црвена Рамка УВ Филтер за Подобрување на контрастот на вашиот видео и дигитални слики со минимизирање на количеството на светлина. Спецификација : Висок квалитет на оптичко стакло за дигитална камера Служат за да додадете специјални ефекти врз digtital фото Додадете драматични осум-крос одблесокот на многу светли области, давање на мек фокус ефект Одлична за фотографирањето накит, кристали, свеќи или други осветлување специјални ефекти, Овој филтер има еден слој на кожата се применува за двете површини за да се потисне одраз и зголемување на светлината пренос Тоа е идеален за фотографирањето дами носат накит или за создавање блескави ефект подобрување на силен одраз исклучување на објекти Материјал : Оптичко Стакло
Леќи на Хаубата на Оваа Завртка-на Лале Леќа Хауба од Сенсеи месеци на вашиот леќи на камерата за да се спречи сјајот и леќа одблесокот од блокирање надвор скитници светлина.

Калибар:
49mm, 52mm, 55мм, 58mm, 62mm, 67mm, 72mm, 77mm
Бренд Име:
KnightX
Тип:
УВ Филтер
Број На Модел На:
49-77mm
Пакет:
Yes

Најдобри понуди..