• Неодамнешно
40.5 мм-46mm 40.5 мм-49mm 40.5 мм-52mm 40.5 мм-55мм 40.5 мм-58mm Метал Чекор-Up Прстен на Камерата Леќи на Филтерот за Повлекува Адаптер Филтри
zoom_in

40.5 мм-46mm 40.5 мм-49mm 40.5 мм-52mm 40.5 мм-55мм 40.5 мм-58mm Метал Чекор-Up Прстен на Камерата Леќи на

DEN 176.64

Количина на стоки
check Тековен


Вовед :
40.5 мм-46mm
40.5 мм-49mm
40.5 мм-52mm
40.5 мм-55мм
40.5 мм-58mm
Чекор до прстени, исто така знам како адаптерот прстени, ќе ви овозможи да користат филтри и додатоци кои не се со иста големина како вашиот камери, леќи
Замена на Чекор До ѕвони за вашиот камери, удобен и лесен за употреба.
Машки конец на прстени се качи на камерата леќи на камерата додека на женските тема монтирање на филтри.
Пристап поширок спектар на филтри, адаптери, капи и така натаму.
Посебни воздухопловство алуминиум легура, висока цврстина, отпорност, пресврт и притисок.
Површински третман : висок-mesh песок експлозија машина и квалитет во боја чиста мат црна боја. Ултра-ниска хемиски остатоци
Машки конец да леќи на камерата : 37-39-40.5-4346-49-52-55-58-62-67-72-77-82mm
Женски нишка за филтер : 37-40.5-43-46-49-50-52-55-58-60-62-67-72-77-82mm
Боја : црна (Метал)
Пакет Се Вклучени :
1x чекор до прстен

Калибар:
40 5mm да 46mm, 40 5mm да 49mm, 40 5mm to52mm, 40 5mm да 55мм, 40 5mm да 58mm
Компатибилен Бренд:
Кодак,на CANON,Leica,Сигма,Fuji,Samsung,Sony, Minolta,Олимп,Panasonic,Pentax,NIKON
Бренд Име:
VILTROX
Број На Модел На:
40.5 mm

Најдобри понуди..