• Неодамнешно
WTIANYA 49mm ТЕНОК Кружен Polarizer / Поларизирана Multicoated MC CPL Филтер за 49 mm Mirrorless на камерата Леќи на Камерата
zoom_in

WTIANYA 49mm ТЕНОК Кружен Polarizer / Поларизирана Multicoated MC CPL Филтер за 49 mm Mirrorless на камерата

DEN 1008.00

Количина на стоки
check Тековен

Опис на производот На WTIANYA 49mm Мулти-Обложени Polarizer Филтер помага да се намали рефлексија и отсјај од филтрирањето светлина која стана поларизирана поради рефлексија од неметални површината. Светлината од сонцето природно станува делумно поларизирана поради одразува надвор електроните во воздухот молекули, предизвикувајќи светлина за да ги растера во она што се појавува како магла. На поларизирана филтер се грижи, и филтри, ова директно поларизирана светлина perpendicularly да ја рефлектира светлината, овозможувајќи за апсорпција на многу од оваа светлина. Ова резултира со забележително намалување на отсјај и одблесоци од не-метални површини и зголемување на сатурација на небо и зеленило. Карактеристики на производот Прави Сино Небо Bluer Помага да се Елиминира Рефлексија и Отсјај Намалува Магла и Сина Фрлија во Пејзажи Поголема Боја и Тонски Сатурација Користи најдобри во прав агол на сонцето 16-Слој Multicoated Стакло Детали за Производот
Модел : Мулти-Обложени Кружни Polarizer Бренд : WTIANYA Големина : 49 mm Име : Супер DMC CPL Рамка : Ultra Slim Рамка Филтер Материјал : K9 L Оптичко Стакло Рамка Материјал : T6063 Авијација Алуминиум Филтер Фактор : Околу 2,5 (1.3 запира)
Производ Слики

Калибар:
≤49mm
Пакет:
Yes
Тип:
Polarizer Филтер
Бренд Име:
WTIANYA
Број На Модел На:
DMC-CPL-49MM

Најдобри понуди..