• Намалена цена
  • Неодамнешно
M65 да M65 Планината Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid 36-90mm Макро Цевка Адаптер - 36mm да 90mm
zoom_in

M65 да M65 Планината Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid 36-90mm Макро Цевка Адаптер - 36mm да 90mm

DEN 1957.00 2104.80

Количина на стоки
check Тековен


M65 да M65 Планината Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка Адаптер - 36mm да 90mm
На сите-метал адаптер е дизајниран да се вклопуваат во објективот безбедно, но сепак се уште може да се отстрани лесно кога не е потребен.
Вовед :
Оваа цевка корисни за леќи, без да се фокусира прстен. И тоа може да се користи како макро продолжување цевка. Нема електронски елемент во адаптер. Отворот и фокусирање мора да биде рачно контрола.
Функција :
Направен од Елоксирани Алуминиумски во Црна заврши со висок квалитет.
Должината на овој Helicoid цевка е 36mm (min) да 90mm (max), тој нуди вкупно 54mm движење растојание на објективот фокусирање.
Можете да ги користите M65 завртка планината леќи, како што се Carl Zeiss или Pentax 65mm завртка mount објективи, и дури и enlarger леќи.
Оваа Helicoid цевка е корисно за оние кои леќи, без да се фокусираат прстен, Цевка нуди парична казна фокус контрола за макро фотографија.
Тоа може да се користи како Макро Барел.
Автоматско дијафрагмата, авто-фокус нема да се работи правилно, додека со користење на овој адаптер. Прирачникот се фокусира со/M режим премерување е во ред со адаптер.
Компатибилен Со :
M65 Леќа & Камера
Пакетот Вклучува :
1 X M65 да M65 Планината Леќа Прилагодливи Фокус Helicoid Макро Цевка Адаптер - 36mm да 90mm

Бренд Име:
Pixco
Број На Модел На:
M65 да M65 Планината Леќа Прилагодливи

Најдобри понуди..