• Неодамнешно
НУ-E Прирачник-фокус F Планината Леќа Адаптер Telecompressor Фокусна Редуктор Брзина Бустер за Sony NEX E-планината Камера
zoom_in

НУ-E Прирачник-фокус F Планината Леќа Адаптер Telecompressor Фокусна Редуктор Брзина Бустер за Sony NEX E-планината

DEN 4416.00

Количина на стоки
check Тековен

Прирачник фокус, го опфаќа 8-стоп спектар ознаки, јасно укажува вистинскиот број на f-запира.
Карактеристики :
Компатибилен за Nikon F должина.
Се користи за да се намали фокусна должина, зголемување на леќата брзина.
Прирачник фокус, го опфаќа 8-стоп спектар ознаки, јасно укажува вистинскиот број на f-запира.
Зголемување на бленда со 2 запира, подобро е да се нагласи предметот.
Овој адаптер намалува фокусна должина да 0.71 x.
Со 1/4 завртка дупка, може да биде прикачена на tripod планината директно.
Доаѓа со капаци и пластични случај за заштита и олеснување на транспортот.
Спецификации :
Бренд : Viltrox
Модел : НУ-E
Материјал : Цинк легура
Компатибилен Леќа : за Nikon F леќа
Компатибилен Камера : за Sony NEX-F3/N3/3/C3/5/5В/5 D/5 N/5 K/5 T/5 R/6/7/О7/A7-2/A7 R/A7 S/A5000/A6000
Објектот Големина на : 8 * 6.5 * 3.2 cm / 3.1 * 2.6 * 1.3 во
Објектот Тежина : 212g / 7.5 оз
Пакет Големина : 10.5 * 9.5 * 6cm / 4.1 * 3.7 * 2.4 во
Пакет Тежина : 344g / 12.2 оз
Пакет Листата :
1 * Адаптер
1 * Предната Маска
1 * Задниот Поклопец
1 * Завртка Возачот
1 * Пластични Случај

Број На Модел На:
НУ-E
Компатибилен Бренд:
Sony, Minolta
Бренд Име:
Лесно Хауба

Најдобри понуди..