• Намалена цена
  • Неодамнешно
2000LM LED Батерија Светло Тактички самоодбрана Факел Linternas За Отворено да се Истражуваат, T6 LED 5-Режими, Со Аларм Факелот
zoom_in

2000LM LED Батерија Светло Тактички самоодбрана Факел Linternas За Отворено да се Истражуваат, T6 LED 5-Режими,

DEN 576.00 1128.48

Количина на стоки
check Тековен


Карактеристики :
1. Со ножот во светлото долната страна може лесно да се отсечени јажиња во ракавици.
2. Четири тешко ноктите може да се скрши стаклото во итни ситуации.
3. Светлото опашка капа содржи коишто се слушаат копчето за аларм, која може да се користи за други цели.
4. Тоа е 5-режим осветлување ефект : Висок, Среден, Низок, Strobe и СОС.
5. Осветленоста до 2000 лумен ; животниот век до 100,000 часа.
Солидна авиони-одделение алуминиум легура школка може да се избегне штета кога тоа паѓа надвор од земјата.
6. Елоксирани заврши; анти-абразивни, пропадна-доказ, шок-доказ дизајн.
7. Со висат јаже и полнење порта за удобно носење околу и полнењето на батеријата.
8. Може да се користат за кампување, велосипедизам, backpacking, лов, риболов, итни случаи и поправка дома, итн.
Забелешка : ве Молиме избегнувајте директно изложување на очите и не заборавајте да се извади батеријата ако не го користите за долго време.
Спецификации :
Emitter тип : XML T6
Материјал : Авион-одделение алуминиум легура
Лумен : 2000 LM
Рефлектор : Алуминиум рефлектор
Тип на прекинувач : Средното копче
Осветлување на далечина : За 500m
Водоотпорен ниво : IPX4
Напојување : 1 * батерија 18650 (не се вклучени)
Пакет Листата :
1 * LED Светилка (Полнач и батерии не се вклучени)

Тип На Објект:
Рефлектори
Зум:
No
сертификација:
CE,CCC
полнач:
Не Е Применливо
Префрлете Го Режимот:
Висок/Низок
Поддршка Dimmer:
5-8 датотеки
Тип На Батерија:
18650
Функција:
Само За Одбрана
Тип На Светилка:
Лов, самоодбрана
Извор На Светлина:
LED Светилки
Бренд Име:
linkax
Осветлување Растојание:
100-200 метри
Фокусна Должина:
Не-прилагодлив
Wattage:
10W
Тело Материјал:
Алуминиум легура
боја:
Црна
Водоотпорен:
Yes
Модел на LED Монистра:
T6
Лумен:
2000 година
Број На Модел На:
Тактички самоодбрана Факел фенерче
Производот:
Безбедност за заштита на Тактички Фенерче

Најдобри понуди..