• Намалена цена
  • Неодамнешно
30pcs/многу 5730 led тешко бар светлина 220V/230V 18~20W 100cm 76LED 5630 LED лента на светлина со капак алуминиумски профил водоотпорен
zoom_in

30pcs/многу 5730 led тешко бар светлина 220V/230V 18~20W 100cm 76LED 5630 LED лента на светлина со капак алуминиумски

DEN 7073.00 7524.00

Количина на стоки
check Тековен


Производ Descrption : 100% Сосема Нов. Супер светло 5630 СМД врвот ЛЕР, висок интензитет и сигурност. Долг животен век 50,000+ часа Ниска потрошувачка на енергија Целосно мазни, па дури и светлината се шири, решавање на нерамна прозрачна проблем Ултра-светли но работи на ниска температура, Висока осветленост, ниско ниво на енергија, долг живот, лесна инсталација, производство на високо приспособливи, Декоративен ефект е брилијантен, заштеда на енергија, заштита на животната средина.
Specificaiton : 5630/5730 SMD Чип Бренд : Epistar LED кол : 76 КОМПЈУТЕРИ LED Емитуваат Боја : Бела/Топло бела Лумен : 45lm/LED Wattage : 18 W~20 W/еез Големина : 100 CM Влезен Напон : AC 180 V~230 V IP65 Водоотпорен Боја temparature : Бела : 6000 K~6500 K,Топло бела : 3000 K~3200 K 2 години гаранција
Примена : дизајнот на Ентериер, како што се декорација на вашиот дом, хотел, КТВ, бар, диско, клуб итн. Архитектонски дизајн, како што се Декоративни осветлување на згради, edge декорација осветлување итн. Оглас за проектот, како што Отворено осветлени знаци, билборд декорација итн. Екранот дизајн, како што се декорација на пијалаци кабинет, чевли кабинет, накит контра итн. Подводни осветлување инженеринг, како што се декорација на риба резервоарот , аквариум, фонтана итн. Градот beautification, пејзаж дизајн, празник декорација и така натаму.

Емитуваат Боја:
Бела, Топло Бела, Ладно Бела
боја:
U, V, V1, Јасно се покријат, млечно маска
Извор На Светлина:
LED Светилки
Тип На Објект:
Бар Светла
Извор На Енергија:
DC
Wattage:
18W
сертификација:
CE,RoHS
Број На Модел На:
5730 76
Тело Материјал:
Алуминиум
Ширина:
1.2cm
Карактеристики:
5730 76
Должина:
100cm
Бренд Име:
Fanlive
Е dimmable:
No
База Тип:
2G11
Напон:
12V
Гаранција:
1year
Употреба:
Индустриски
Употреба:
Затворен Осветлување
боја:
ТОПЛО БЕЛА КУЛ БЕЛО
Должина:
1m
SMD:
5730
Led количина:
76leds
сертификација:
CE, ROHS
Напон:
DC12
моќност:
18W
Лумен:
45-55lm/led
Материјал:
Алуминиум
Тип:
цврсти led лента

Најдобри понуди..