• Неодамнешно
180pcs/многу ,c/UL Наведени CE, ROHS одобрен 12v 1.6 w 120LM работ осветлена led светло за знак кутија
zoom_in

180pcs/многу ,c/UL Наведени CE, ROHS одобрен 12v 1.6 w 120LM работ осветлена led светло за знак кутија

DEN 18264.00

Количина на стоки
check Тековен

Висок интензитет на секој модул, погоден за голем и средни ЛОГОТО & signage
3.Примерок политика : Примероци се секогаш availble за секој модел . Широко се Користи во апарати за Домаќинство Осветлување .Трговија мандат : ФОБ Шенжен ИЛИ EXW
3. Брз топлина дифузија може да се продолжи чипс " животен век
4.Време на испорака : 3 до 5 работни дена за примерок цел, 7-10 работни дена за масовно цел
а.Одлична Дизајн : Доброто изглед. Ние сами добро tranied и passional продажбата & по - продажба на услуги кои може да се зборува течно Engligh јазик
3.Напојува со Osram/Nichia 1 W led
2. ИП стапка : IP65
8. Сите Електронски компоненти целосно покриени со високо ниво на транспарентност КОМПЈУТЕР се заштитени од страшно отворен средини
Цел информациите кои :
1. Работ осветлување на транспарентен дифузен материјали
Зошто да Изберете LEDELS Осветлување CO.000 часа)
Повеќе информации за производот :
Контакт информации :
Лице за контакт : Leonis
Skype : ву.
Контрола на квалитет
1) Сите предводена знак осветлување модули доставени од LEDELS ОСВЕТЛУВАЊЕ се 100% стареење-тестиран пред да се ослободи и CE-уверение, Ro HS согласност, и УЛ-листата. ЛЛ-F12 P600 W1 L50 LED Тип Osram/Nichia Зрак агол 12*56 степен Емитуваат боја Бела прозрачна флукс 110~120lm Боја температура 6500kelvin Температурата на работа 12v DC Оперативни Тековната 135 MA Моќ 1.
Над 12 години искуство во оваа индустрија,да поседува многу од корисниците во земјата и од странство.qiang64
Мобилен : 0086-18820930242
Ако имате било какви прашања,слободно контактирајте ме!вашиот било испитување е високо го цениме!
. Јачина на Светилка за Писмо Канал.Примена : Edge led светло модул за двојно еднострано се прикаже случај/светлина кутија, чија длабочина е 120-200mm
Електрични карактеристики : Модел Бр.Гаранција : од Пет години од датумот на купување
5. Има широк агол на гледање
2.
Испорака детална : Ние брод стоки од UPS-от/DHL/ФЕДЕКС/ТНТ експрес која трае 3~ 5 дена да пристигне, или со авион товар кој трае околу една недела за да се пристигне , или по море, која трае околу еден месец да пристигнат , во зависност од вашите вистински потреби.

Тип На Објект:
LED Модули
сертификација:
УЛ,CE,RoHS
Ширина:
30
Висина:
11
Карактеристики:
висока моќност предводена модул за двојно страна светлина кутија
Број На Модел На:
ЛЛ-F12P600W1L50
Должина:
50
Напон:
12V
is_customized:
yes
LED:
Nichia /Osram 1 Вати доведе во внатрешноста SMD3030
боја:
бела 6500kelvin
Гаранција:
5years
Напон:
12V DC
LM:
120LM
Примена:
двојно двострано светлина кутија осветлената
Зрак Агол:
12*56degree
Материјал:
алуминиум+ABS домување(оган reteradant V0 класа)

Најдобри понуди..