• Намалена цена
  • Неодамнешно
UniqueFire IR850nm LED Lotus Напад на Главата на Светилката UF-1501 T38 Невидлива Инфрацрвена Светлина Ноќ Визија Светилка Факелот За Лов
zoom_in

UniqueFire IR850nm LED Lotus Напад на Главата на Светилката UF-1501 T38 Невидлива Инфрацрвена Светлина Ноќ

DEN 1231.00 1295.52

Количина на стоки
check Тековен

Поради инспекција обичаи барања, батеријата во светлото или bibycle светлина може да не биде во можност да се испрати, со цел да се испрати објект , ние ќе го добиете батеријата на надвор, жал ми е за овој вид на проблеми,и ви благодариме за разбирањето.
Спецификација :
*Бренд : Unique Fire
*Модел : UF-1501
*LED Type : IR 850nm LED
*Боја : Црна
*Светилка Век : 100,000 часа
*Светлосен Флукс : Други
*Батерија : 2 x 18650 li-ion батерија ( Не се вклучени)
*Начини : 3 Режими (High-Среден-Низок)
*Работат на температура : -5 ~ +50 степени целзиусови степени
*Вклучете Тип : Опашка капа префрлате
*Изградба : Shockproof и Водоотпорен
*Леќа : 38mm конвексни леќа
*Материјал на Производот : Алуминиум Легура
*Водење Час : 2-6hours
*Димензии : 210mm(+17mm)(Должина)/54mm(Раководител)/25мм(Телото)/34mm(Опашка)
*Тежина : 206g
Функција :
1)100% Сосема Нов и Висок Квалитет
2) Лесен за носење со рака.
3)Водоотпорен дизајн ( Не за нуркање, не ставајте го во вода).
4)Изградена на високи и квалитетни алуминиумски легури, и таа има многу цврста конструкција.
5)38mm Калено конвексни леќа, непробојни. За прилагодливи зрак на самото место, зум фокус
6)Моќност со : 2 X18650 Батерија ( не е вклучен батеријата) Забелешка :
*Бранова должина : 850nm
тоа е невидлива светлина во нашите очи, само да се најде од страна на камера..итн.но, тоа може да се виде малку црвена точка од очите.
Постои видео од нашите купувачот,можете да видите дека тоа може да се виде малку црвена точка : https : //www.youtube.com/watch?v=il Vc7 F7oh Xo
Пред купување ве молиме потврдете го вашиот опрема за потребите 850 NM бранова должина.Ние не сме одговорни ако сте купиле погрешна бранова должина.
Т совршен IR илуминатор за вашата Визија Ноќ потреби : Armasight Летало Про Yukon Фотон Pulsar N550/750 Nite Site NS50/200 Viper-Волк Одделение D визија DIY ноќ визија
Пакет Листата : 1x UF-1501-850 Светло (Не е вклучен батеријата)

Боја На Каросеријата:
Црна
Тип На Објект:
Рефлектори
сертификација:
CE,RoHS,EMC
Поддршка Dimmer:
2-4 датотеки
Функција:
Шок Отпорни
Тип На Светилка:
Лов
Лумен:
Други
Тип На Батерија:
18650
Префрлете Го Режимот:
Висок/Среден/Низок
Извор На Светлина:
LED Светилки
полнач:
Батерија
Фокусна Должина:
прилагодлив
Бренд Име:
UniqueFire
Осветлување Растојание:
100-200 метри
Тело Материјал:
Алуминиум легура
боја:
Црна
Водоотпорен:
Yes
Wattage:
3W
Број На Модел На:
1501-850NM IR
Зум:
Yes
Модел на LED Монистра:
850NM IR LED

Најдобри понуди..