• Намалена цена
  • Неодамнешно
5M Еден Ред 2835 SMD LED Лента, DC12V Флексибилни 240LED/M 1200LEDs Лента Лента Бело Топло Бела IP20 / IP65 Водоотпорен 12mm PCB
zoom_in

5M Еден Ред 2835 SMD LED Лента, DC12V Флексибилни 240LED/M 1200LEDs Лента Лента Бело Топло Бела IP20 / IP65

DEN 612.00 720.00

Количина на стоки
check Тековен

Ние НЕ сме одговорни за било доцнење или објект исчезнати за време на delievery inlcuding но не ограничувајќи се на царинските поштенски проверка, штрајк, сила majure итн.
Спецификации : LED Кол : 240 LED/ m, 5meter/ ролна Заштита Степен : IP20 Не-Водоотпорен или IP65 Водоотпорен (како избрани) Demension : L5000mm (5 M) x W12mm x T3. Увозни давачки, даноци и/или било кои локални трошоци не се вклучени во точка цена или превозот товарни обвиненија. Ако не го добиете вашиот цел на време, pls контактирајте со нас прв и дозволете ни да ви помогне да го направите истрагата. Ако имате било какви посебни барања во царинската декларација, pls известите кога ќе ги нарачате. Ако вашите купени предмети се вратени на нас поради дестинација земји " обичаи или поштенска канцеларија, ние ќе испрати но купувачи мора да го плати превозот на трошоците што ќе настанат. Особено во шпицот пати. Вашето разбирање и соработка, е високо ценета. Цените во нашата онлајн продавница не содржат било кој данок, царина или други давачки, купувачот треба да ги знаат своите увозни регулативи. Сите такви трошоци настанати ќе биде на купувачи " сметка. Pls проверете со вашиот царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред да го купат. Delievery време pls се однесуваат на горната табела : **Pls имајте на ум дека delievery време може да се разликува. Ние нормално означите вашиот предмет како ПОДАРОК, изјави вредност вообичаено помалку од УСД$30 за товарен лист, со цел да се намали или неважечки вашиот увоз доход. Превозот во некои земји е побрзо, а некои други земји може да потрае подолго време за да се дојде поради строгите царинење.5 метри лента Моќност (W) : 45 - 50 W Влезен Напон(V) : DC12 V Константен Напон Бара напојување : 12v 5 A адаптер Емитуваат Боја : Бела/ Топло Бела Прозрачна Флукс : (lm) 3-4 lm/ LED Боја Рендерирање Индекс (CRI) 65-70 Агол на Гледање : 120 Апликации светне шарени дома живот ,DIY домаќинство светла за ходници, скали, патеки ,прозорци светне шарени живот хотели декорација употреба, Театри, клубови, трговски центри, фестивали и настапи Архитектонски декоративни осветлување, Archway, крошна и bridge edge lighting, Security lighting and Emergency Широко се применува во Backlighting за signage писма, сокриени осветлување и реклама знак осветлување Применливи за автомобили & Авион модел декорација, контурата осветлување или граница Пакет се вклучени : 1* 5 M 2835 SMD 240 LED/M LED Лента (боја & заштита ранг, како избрани) (напојување не е вклучен )
IP20 Бело :
IP20 Топло Бела : IP65 Бело :
IP65 Топло Бела :
Ние ќе се определи превозот курир, во секој оглас, најчесто ние брод од воздухопловната.

Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
Led Диоди Број/M:
240 компјутери/m
сертификација:
CE,RoHS,CCC
Лента тип:
SMD
Просечен Живот (часот):
50000
Боја Temp(К):
NA
LED Чип Модел:
SMD2835
Број На Модел На:
NA
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Енергија:
Префрлете
Напон:
12V
Водоотпорен:
Yes
Бренд Име:
veromount
Потрошувачка на енергија (W/m):
NA
Спецификации (монистра светлина / m):
240

Најдобри понуди..