• Неодамнешно
Хоризонтална континуирани бенд запечатување машина/топлина sealer за алуминиумска фолија пластични кеси
zoom_in

Хоризонтална континуирани бенд запечатување машина/топлина sealer за алуминиумска фолија пластични кеси

DEN 14880.00

Количина на стоки
check Тековен

Оваа запечатување машина е погоден за пластична кеса со храна пакет, тоа може да датум црна код и печатење црно број на серија, број на packge торба во времето на запечатување. Целосна нерѓосувачки челик тело машина,quanlity е сигурен.
FRD-1000 Солидна мастило codiong бенд sealer е нов модел на автоматски пластични филмот запечатување машина, која ги интегрира печатење во боја, затворање, континуиран менувач на производи, со чист и светол моделот на запечатување дел, боја на избор, инстант печатење и инстант сува, и лесен за да го промените ликови.
СПЕЦИФИКАЦИЈА
Спецификација
Модел
FRD-1000
напон
110/220 V 50-60 Hz
моќност
750 W
Запечатување брзина
0-12m/мин
Запечатување ширина
6-12mm
Температурата опсег
0-300
Max. подвижни вчитување
3kgs
Печатење категорија
Цврст-мастило печатење
тежина
39kg
Машина со големина
1060 X640 X970mm
Машина Работата : Кеси храна десно кон лево.
Еден примерок во собата е вклучена со сите броеви и на земање мостри на букви . Бидејќи сите компании имаат различни потреби, ние ви препорачуваме да се купи поединечните букви обичај зедов за вашиот уникатен апликација.
Има опција втиснување или црно мастило избори.
Резервни делови комплет е вклучена со екстра осигурувачи, Тефлон ремени и забите појаси.
Кога купувате машина , ние ќе ви испратиме лесно demage дел за слободни . како тефлон ремени и забите појас , вие не треба да се грижиш, ако машината е лесно demage дел да е скршен , како да се направи . Ние секогаш ги преземе позицијата на нашите клиенти . Се обидуваме се потрудиме да се даде на клиентот повеќе погодност со нашата машина .
Додатоци : Моќ линија, електрични controll кутија, букви кутија , забите појас , тефлон ремени, заштитна цевка , шрафцигер , прилагодување на машина за запечатување ширина .
Машина за детали :
Запечатување примероци :

Моќност (W):
200W
Извор На Енергија:
Електричен
Број На Модел На:
FRD-1000
сертификација:
CE
Напон (V):
110V/220V
Домување Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Примена:
Храна
моќност:
500W
Тип:
запечатување машина
Состојба:
Нови
Управувано од лице тип:
Електричен
Автоматско одделение:
Полу-Автоматски
Број На Модел На:
FRD-1000

Најдобри понуди..