• Намалена цена
  • Неодамнешно
NPKCOLLECTION Целосна Силикони 23 Инчен Спиење Раѓа Девојка Бебе Играчка Колекционерски Девојки Кукли Деца Роденден на Божиќ Подарок
zoom_in

NPKCOLLECTION Целосна Силикони 23 Инчен Спиење Раѓа Девојка Бебе Играчка Колекционерски Девојки Кукли Деца

DEN 3960.00 5279.52

Количина на стоки
check Тековен


П : Може Бебето рацете и нозете се движат напред и назад? Тие може да се отстранат?
A : На бебето рацете и нозете, не можат да се движат напред и назад, и тоа може да не се отстранети. Може да биде малку различни, поради ефектот на светло & moniter амбиент.
Устата : усните се чини дека да се биде вистински бебето усните, нежна, мека, топла и влажна , не можете да помогне, но сакате да го бакне бебе кукла.
Боја : како на сликите покажуваат. Боја по специјален третман, нема да исчезнат.Ова бебе е 100% рачно изработени.
Кукла Безбедност : a) во Согласност ASTM F963 & EN71 безбедносни барања на бебето возрасти 3+
Димензии : 55 см/22 инчи.
Тежина : Околу 1.
П : дали Е ова раѓа бебе направен од платно или силикони?
О : Ова раѓа бебе е направен од висок квалитет со силиконска винил . Некои бебиња имаат малку розево руменило на лицето.
Ноктите : целосно рака подготвени ноктите, црвенило на ноктот и проѕирни нокти, па дури и некои ноктите живот млечниот пол на месечината форма
Облека : Ние ќе ја испрати на бебе кукла со облека на нашите клиенти, облеката да изгледа многу убава и, исто така, можете да носат убава облека од себе.
Шефот : на главата симулација на големо, се преродува кукла е вистински бебе големина, многу симпатична
Коса : mohair вкоренети и природно, слични бебе коса , може да се мијат и чешел како вистински бебе
Веѓите : целосно рака подготвени до толку веѓите треба да се третираат внимателно, не сила за да ги избрише нив . вистински бебе е големина, постои отстапување се должи на различни мерење начин.
Очи : високо-одделение акрилик очи.91 оз
Пакетот вклучува :
Раѓа Бебе Кукла + Облека + Магнетни Pacifier + Хранење Шише
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : дали Е ова раѓа бебето е момче или девојче?
О : Ова раѓа бебе е девојче.
Кожа : кожата е најголемиот единствен место на оваа кукла, дизајнери ќе потрошите многу време да бебешка кожа, така што кожата ќе изгледа пореално мулти-слој производствени процеси.

боја:
23inch
Големина:
55cm
Тип На Објект:
Кукли
BJD/SD Атрибут:
Кукла
Бренд Име:
NPKCOLLECTION
Батеријата:
no
Карактеристики:
Цртан филм,Образовни,DIY Играчка
Состојба:
Во Акционерско Предмети
Тип:
Етничките Кукли,Мода Кукла,Бебе Кукли
Предупредување:
no
Тема:
Филм & TV
Mfg Серија Број:
Моден
Димензии:
22inch
Број На Модел На:
23-1520-01R
Возраст Опсег:
2-4 Години
Пол:
Девојки
Материјал:
Тешко Силикони
Примена:
роденден и Божиќ роденденски подарок, собирање
Безбедност сертификација:
EN71 (Безбедност Мека) стандардите на ЕУ
Кукли Одговараат На:
Колекционерски Предмети , Подарок ,Деца Партнер
Пол:
девојка
Форма:
Други

Најдобри понуди..