• Намалена цена
  • Неодамнешно
NPKCOLLECTION 55cm/ 22 Инчен Раѓа Бебе Момче од Реалниот Живот, во Потрага Reborns Кукли Меки Силиконски Новородените Бебиња Кукла Деца Роденденски Подарок
zoom_in

NPKCOLLECTION 55cm/ 22 Инчен Раѓа Бебе Момче од Реалниот Живот, во Потрага Reborns Кукли Меки Силиконски Новородените

DEN 3456.00 4319.52

Количина на стоки
check Тековен


Ноктите : целосно рака подготвени ноктите, црвенило на ноктот и проѕирни нокти, па дури и некои ноктите живот млечниот пол на месечината форма
Облека : Ние ќе ја испрати на бебе кукла со облека на нашите клиенти, облеката да изгледа многу убава и, исто така, можете да носат убава облека од себе.
Кукла Безбедност : a) во Согласност ASTM F963 & EN71 безбедносни барања на бебето возрасти 3+
Димензии : 55 см/22 инчи.
Тежина : Околу 1.
Шефот : на главата симулација на големо, се преродува кукла е вистински бебе големина, многу симпатична
Коса : mohair вкоренети и природно, слични бебе коса , може да се мијат и чешел како вистински бебе
Веѓите : целосно рака подготвени до толку веѓите треба да се третираат внимателно, не сила за да ги избрише нив . Отворени очи
Носот : ноздрите се отворени, како на бебе кукла е дишењето.
П : Може Бебето рацете и нозете се движат напред и назад? Тие може да се отстранат?
A : бебето е во рацете и нозете може да се движи напред и назад, но тоа не може да се отстрани. Некои бебиња имаат малку розево руменило на лицето.
Ова бебе е 100% рачно изработени.
Кожа : кожата е најголемиот единствен место на оваа кукла, дизајнери ќе потрошите многу време да бебешка кожа, така што кожата ќе изгледа пореално мулти-слој производствени процеси. Боја по специјален третман, нема да исчезнат. Главата и Рацете и Нозете се силиконски винил материјали. craftwork со рака сликарство
Материјал : Висок квалитет со Силиконска винил.
Боја : како на сликите покажуваат.
П : дали Е ова раѓа бебе направен од платно или силикони?
О : Ова раѓа бебе е направен од висок квалитет со силиконска винил,телото е платно за тело.
Очи : високо-одделение акрилик очи. Може да биде малку различни, поради ефектот на светло & moniter амбиент.4 Kg/3lb/47oz
Пакетот вклучува :
Раѓа Бебе Кукла + Облека + Магнетни Pacifier + Хранење Шише
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : дали Е ова раѓа бебето е момче или девојче?
О : Ова раѓа бебе е унисекс,телото е платно за тело.

Големина:
22Inch
Тип На Објект:
Кукли
Пол:
Унисекс
BJD/SD Атрибут:
Кукла
Бренд Име:
NPKCOLLECTION
Mfg Серија Број:
Ограничена Колекција
Димензии:
22 inch
Батеријата:
no
Карактеристики:
Цртан филм,Образовни,DIY Играчка
Состојба:
Во Акционерско Предмети
Тип:
Етничките Кукли,Мода Кукла,Бебе Кукли
Предупредување:
no
Тема:
Филм & TV
Број На Модел На:
22-6089-01R
Возраст Опсег:
2-4 Години
Материјал:
меки силиконски
is_customized:
Yes
Безбедност сертификација:
EN71 (Безбедност Мека) стандардите на ЕУ
Кукли Одговараат На:
Колекционерски Предмети , Подарок ,Деца Партнер
Кукла Додатоци:
облека
Телото:
Крпа тело
Очи:
Браун сина или
Коса:
Браун Mohair

Најдобри понуди..