• Неодамнешно
отворен специјален дизајн куче кората јака контрола на алармот милениче обука производи
zoom_in

отворен специјален дизајн куче кората јака контрола на алармот милениче обука производи

DEN 1074.72

Количина на стоки
check Тековен


АКО кучето не одговори на Среден Опсег ("2") , да се зголеми до Висок Опсег ("3") . LED моќ индикација
Опис : Модел UL10 Функција Емитуваат ултразвучно звук за да престане да лае Јака големина 9. направи преговори на редот,вклучувајќи детали на објектот,цена,количина,товар,времето за испорака и така натаму. Како да поставите цел?
а. Ние сме R&D фабрика специјализирана во куче обука јака за 7 години. Колку долго треба вашата компанија работи на ?
7years за куче обука производи.Надвор од акциите,тоа ќе биде одлучено од времето на фабрика производство.55 CM Јака тежина 190 грам Откривање спектар ниво 3, до 15meters Батерија 9 V батерија Сертификација CE&Rohs Гаранција 2 години
Слики :
Како да го користат :
1. Начини на Операција
Започне употребата на Ултразвукови Кората Јака со Ниски фреквенции ("1") режим , ако кучето не реагира , да се зголеми до Среден Опсег ("2") . Ако нема LED светло тоа е време да се смени батеријата .Во парк,ќе shpping во рок од 3 дена. потврдите нарачката и да заврши на плаќање. Нашата предност е ОЕМ и ODM.
Со нетрпение очекувам да се направи win-win бизнис со вас. Батеријата е добро , зелена LED блиц 1 пат по 5 секунди .
отворен специјален дизајн куче кората јака контрола на алармот милениче обука производи
Карактеристики на ултразвучно куче контрола :
1. ODM/OEM услуга е она што ние се добри. Конкурентна цена и сигурен квалитет. 4 нивоа на работа, вклучувајќи тест на владата , 3 опсег на нивоа , On/Off прекинувач
4. Инсталација и Подесување
Ултразвукови Кората Јака треба да биде поставена со кои се соочува куче и во рамките на опсегот на куче . се направи истрага за нашите производи. Тоа може да биде место во дрво , виси од пол , на оградата пост, итн . Ако батеријата е слаба , LED блиц често .На единица треба да биде грб должина далеку од вашата уста
Со цел да се активира единицата , велат "Woof" гласно кон Микрофонот
LED светло ќе флеш црвена и таму ќе биде коишто се слушаат звук за да покаже дека функционира правилно .

боја:
Црна
Тип:
Кучиња
Тип На Објект:
Обука Јаки
Број На Модел На:
УЛ-10
Материјал:
Пластични

Најдобри понуди..