• Неодамнешно
Контрола на пристап систем uhf rfid долга низа читателот со Wiegand/RS232/RS485 интерфејс обезбеди бесплатен примерок картичка со бесплатни пакети
zoom_in

Контрола на пристап систем uhf rfid долга низа читателот со Wiegand/RS232/RS485 интерфејс обезбеди бесплатен

DEN 5280.00

Количина на стоки
check Тековен


-25 ~ +80°C
Интерфејс
RS232/UART, RS485, Wiegand26/34
Индикатор
Ѕвончето
Напојување
+DC 9 V (опремени со енергија адаптер)
RFID Параметри
Фреквентен Опсег
902-928mhz (FCC),865-868mhz (CE)
Протоколи
ISO18000-6 B, ISO18000-6 C /ЕПС GEN2
Работа На Владата
FHSS подрипнувајќи и фиксна фреквенција
RF Моќ
0~30d Bm, прилагодлив поставени од страна на софтвер
Антена
Вграден-во 8dbi кружно поларизирана антена
Прочитајте Опсег
6 M, ознака и животната средина зависат од
Прочитајте Режим
Активна,Одговор,Предизвика работен режим, Софтвер Програмабилни
Возилото се Движи Брзо 80 Km/h Софтвер
Обезбеди ПАКЕТИ,DLL и Демонстрација на Софтвер,
примерок код за да го олеснат понатамошниот развој. Тоа може да се широко се применува во многу RFID апликација системи како логистика, контрола на пристап , и анти-фалсификувани и индустриски продукција на процесот на контрола на системот. Т УЛ -25~+75 °C Електрични и Механички Спецификација Под T A =25°C,VCC=+9 V освен ако не е наведена
ОБЈЕКТОТ СИМБОЛ МИН TYP MAX ЕДИНИЦА за Напојување VCC 8 9 12 V Тековната Дисипација I C 350 650 м-р Фреквенција F REQ 860 865~868 902~928 960 MHz Ефективни Далечина * ДИС 300 500 600 cm ИНТЕРФЕЈС
ОБЈЕКТОТ КОМЕНТАР Црвена +9 V Црна GND Жолта Wiegand DATA0 Сина Wiegand DATA1 Пурпурна RS485 R+ Портокал RS485 R - Кафеава GND Бела RS232 RXD Зелена RS232 TXD Сива Активирањето на текст(TTL ниво) * Ефективна растојание зависи од антена, ознака и животната средина. Т OPR -10~+65 °C Складирање Темп.
-10 ~ +60°C
Складирање Темп. КАРАКТЕРИСТИКИ Апсолутната Максимална Оценка
ОБЈЕКТОТ СИМБОЛ ВРЕДНОСТ ЕДИНИЦА за Напојување VCC 16 V Оперативни Темп.Врз основа на комерцијален ефикасна дигиталното процесирање на алгоритам, го подржува брз ознака за читање/запишување операција со висок идентификација стапка. Слики Интерфејси(RS232,RS485,Wiegand26/34) Ако ви треба за контрола на софтвер, ве молиме контактирајте со продавачот Картички или ознаки се достапни, ако треба, ве молиме контактирајте со продавачот пред исплата.

Број На Модел На:
rd04
Бренд Име:
KINGJOIN&GALO
боја:
крем бела
Интерфејс:
RS232/UART, RS485, Wiegand26/34
Фреквентен Опсег:
902-928mhz ,865-868mhz
Напојување:
9V
Место на Orgin:
Шенжен, Кина
Приклучете:
ЕУ /велика БРИТАНИЈА / Американски Стандард
Детектор на далечина:
Макс 6M
softeware:
обезбеди (електронската верзија)

Најдобри понуди..