• Намалена цена
  • Неодамнешно
(1pcs)воки токи BaoFeng УВ-82 Dual-Band 136-174/400-520 MHz FM Шунка двонасочна Радио Transceiver супер моќ baofeng uv82
zoom_in

(1pcs)воки токи BaoFeng УВ-82 Dual-Band 136-174/400-520 MHz FM Шунка двонасочна Радио Transceiver супер моќ

DEN 1335.00 2302.08

Количина на стоки
check Тековен

Воки-токи може да пречат на одредени апаратчиња за слушање, со вашето апаратче за слушање производителот за да се дискутира за алтернативи. Ако е така, забрането возење на автомобил на страна на патот и тогаш.
Превозот
1. Користење на батерија токи-токи за прв пат, ве молиме задолжен за 16 часа .5 k Hz(Кос)
Лажни Зрачење
7μW
Пред-акцент карактеристики
6d B
Тековната
1. На interphone Не работи заедно со други метални содржат Складирање.5 k Hz) Предавателот time-out тајмер(ОБУЧУВАЧИ) Висок/Низок TX power избор Зафатен channel lock-out(BCLO
Главни Карактеристики :
Општи
Фреквентен Опсег
65-108 MHz(FM Добиваат само)
136-174 MHZ и 400-520 MHZ (TX/RX)
Канал Бр.5 KHz Switchable FM Радио (65. Не користите во аеродромите и на авион.1 k Hz(Кос)
Посредување чувствителност
8-12mv
Посредување нарушување
10%
Целосен сет, вклучувајќи :
1x BAOFENG УВ-82 Двојна Бенд FM Transceiver (не е вклучен батеријата)
1x 7.4 V/2800m Ah BL-8 Батеријата
1x Антена(136 MHz-174 MHz&400-520 MHz)
1x Адаптер (ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU приклучок)
1x Спојувалка за Каиш
1x Рака на Рака
1x Полнач
Упатство
Answer : ___________________________ Note :
1. Во потенцијално експлозивни средини мора да останат затворени, освен ако тоа е посветен спогодба опасни области (на пример, Фабриката Меѓусебно, КУД, или УЛ заверена).
128
Фреквенција Стабилност
±2. Обидете се да се одржи во медицинскиот токи-токи надвор, така што нема да влијае на користењето на медицинска опрема.
Главни Карактеристики : Фреквентен Опсег : 136-174 & 400-520 MHz Двојна Бенд, Двоен Екран, Dual Фреквенција,Двоен Режим на подготвеност Двојна бенд, двоен дисплеј A/B бенд независна операција 128 групи канали складирање Кратенка мени операцијата на владата VFO & Меморија канали скенирање Итни Аларм Три-боја на позадина светлина избор 0~9 оценки ВОКС избор на PTT & АНИ ID FM радио и 25 станици за складирање 1750 Hz Brust Тон Time-out Тајмер Канал Следи Батерија Saver Заклучување на Тастатурата Канал Чекор : 2. Исклучување на вашиот компјутер пред да ја отстраните батеријата.

Максимален Домет:
3km-5км
Димензии:
132 x 60 x 35 mm (не се вклучени антена)
Материјал:
Пластични
Бренд Име:
BAOFENG
Фреквентен Опсег:
136-174MHZ и 400-520MHZ (TX/RX)
Разговор Опсег:
3-5км
Воки Токи Тип:
Преносни
Тип:
Двонасочна Радио
Складирање Канал:
128CH
Is_Display:
Yes
Број На Модел На:
УВ-82
Излезна моќност:
5W MAX
Преносни радио наместете:
baofeng воки токи
боја:
Црна
Име На Производ:
dual band воки токи
Хем Радио :
Преносни сет
Новиот Дизајн:
Двојно PTT копчето
Број На Модел:
УВ-82

Најдобри понуди..