• Неодамнешно
Бесплатен Превозот со Висок Квалитет 2 Каналот PCM Говорни Телефонски Влакна Оптички Медиуми Конвертор Со Ethernet ВО Еден режим 20Km
zoom_in

Бесплатен Превозот со Висок Квалитет 2 Каналот PCM Говорни Телефонски Влакна Оптички Медиуми Конвертор Со Ethernet

DEN 3824.64

Количина на стоки
check Тековен

Надворешно напојување за AC 100~240 V - DC 12 V напојување.
Бесплатен Превозот со Висок Квалитет 2 Каналот PCM Говорни Телефонски Влакна Оптички Медиуми Конвертор Со Ethernet ВО Еден режим 20 Km
Функцијата Опис :
· PCM телефон Оптички ASIC уреди се развиени од страна на нашата компанија самостојно развива и произведува PCM телефонски услуги и производи. Отпорност : 200Ω + 680Ω || 0. Уредот да LSI и програмабилни логика на чип како основен, а потоа го претставуваат пресекот (FXS), префрлете се во порт (FXO), Ethernet, и други интерфејс PCM интегриран пристап производи. Модуларен дизајн, висок интеграција, стабилен и сигурен перформанси
2. Обликот едноставни и убави. Кодек : управување со проектен циклус кодек, секој говорен канал 256 Kb / S, во согласност со ITU-T Г. Може да обезбеди пат брзина 100 Ethernet
4. Пренос на далечина : single-mode 0-20 KM
16. Оптички пренос на моќ : не помалку од -14d Bm
18. Сигнализација Контрола : Транспарентно да ги поддржат во-бенд сигнализација, во согласност со ITU-T G. Говорен Опсег : 8 KHZ
2. Прстенот за Детекција на Напон : 35 V
9.
· Оваа серија на управување со проектен циклус телефонска опрема е максимум-јадрото на оптичкото влакно далновод телефон пренос 1-8, 1 (10 / 100 Ethernet податоци) пренос опрема. Интерфејс за комуникација терминали : обичен телефон или телефонска централа, телефонска централа (PBX), јавна телефонска линија PSTN мрежата
5. Светло-примање на чувствителност : подобро од -36d Bm
19. Поддршка На Повикувачот
5. Оптички Линија го Оценувате : 155 MHZ
17.
· Опрема за користење на стандардни десктоп шасија. Анти-мешање способност, изградена-во молња заштита договор
6.1 µF (FXO) ; 200Ω + 560Ω || 0. Влакна Интерфејс Тип на : слободен-ФК тип конектор
15. Конекција : точка-телефонски повик на ага, број на телефон и префрлете го режимот
6. Single-mode мулти-режим на адаптивни, ФК интерфејс
Технички Спецификации :
1. Потрошувачка на енергија : помалку од 6 W
12. Тонови на напон : 75 V, тонови на фреквенција : 25 HZ / 50 hz (FXS)
7.

Бренд Име:
AUA
Број На Модел На:
SSM/2PCM+1Е-S
Телефон Канал:
2
Ethernet Канал:
1
Влакна конектор:
ВО СТРАНСКА ВАЛУТА/UPC
Пренос на далечина:
0~20km

Најдобри понуди..