• Намалена цена
  • Неодамнешно
NMB 17CM 115V 50/60Hz 16/18W 5915PC-12T-B10 -A00 AC Вентилаторот за Ладење
zoom_in

NMB 17CM 115V 50/60Hz 16/18W 5915PC-12T-B10 -A00 AC Вентилаторот за Ладење

DEN 1020.00 1200.00

Количина на стоки
check Тековен


Корисникот Тест ок!
гаранција 90days
AC Axial Фанови - 5915 PC-12 T-B10
Дел Спецификации Тип на Производ AC Axial Фанови Оценет Напон 115 (V) 115 (V) Фреквенција 50 (Hz) 60 (Hz) Протокот на Воздух 84.7 (CFM) 102.3 (CFM) Протокот на Воздух 2.40 (m⊃3;/мин) 2.90 (m⊃3;/мин) Големина [S] 150 (mm) 150 (mm) Дебелина [L] 38 (mm) 38 (mm) Почнувајќи Напон 75 (V) 75 (V) Тековна 0.160 (А)*1 0.190 (A)*1 влезна Моќност 16.00 (W)+10%/-2 18.00 (W)+10%/-2 Брзина 1400 (min-1)*3 1650 (min-1)*3 Максимум Статичен Притисок 0.17 во H2 O 0.24 во H2 O Максимална Статичен Притисок 43.1 (Ап)*3 60.7 (Ап)*3 Бучава 35 (d B)*2 38 (d B)*2 Маса 800 (g) 800 (g) IP Оценет не Не PDF симнете PDF превземи PDF

Бренд Име:
NMB
Линии:
2 линии
Број На Модел На:
5915PC-12T-B10
Тип:
Фан
Heatsink Материјал:
Бакар
Примена:
Компјутер Случај
Компатибилен ПРОЦЕСОР:
сите
Бучава:
25dBA
Пакет:
No
Волумен На Воздух:
30CFM
моќност:
2.5 W
Имајќи:
Две Топката Имајќи
Моќ Интерфејс:
3PIN
Фан Живот:
50000 часа
Контрола На Брзината На Вентилаторот:
3000RPM
Фан Големина:
17238
Објектот:
5915PC-12T-B10

Најдобри понуди..