• Неодамнешно
Bykski A-XF48BW-X Целосно Покривање на Графички картички Вода за Ладење Блок RGB/RBW/ARUA за XFX R9 RX480 4/8G, R9 RX470 4G
zoom_in

Bykski A-XF48BW-X Целосно Покривање на Графички картички Вода за Ладење Блок RGB/RBW/ARUA за XFX R9 RX480 4/8G,

DEN 4637.76

Количина на стоки
check Тековен

Јавната верзија на дизајн спецификација на графичка картичка , бидете сигурни дека графичка картичка пред купување на специфичен модел спецификации за да се обезбеди компатибилност на вода за ладење глави. Waterblock користење 0.5 MM микро - канал дизајн , повеќе моќни перформанси !Директно ладење graphics core (GPU), меморија (RAM), и графика моќ (VRM) копче за греење делови на овие картички за да се обезбеди играч игри и overclocking стабилност , одржување на одлична температура. дното на водата за ладење глави произведени со користење на висока чистота на бакар и галвански да се спречи оксидација , но исто така прави водата за ладење главата исклучителна убавина . Капак на употреба на високо-квалитетна ПОМ материјали или увезуваат акрилик материјал за да се обезбеди живот на главата има ладење и издржливост . Запечатување материјали замор анти-стареењето висока спецификација заптивки за да се обезбеди запечатување на вода за ладење глави. графика waterblock може слободно да ја менува својата насока , за да се овозможи на играчите да се формира SLI системот, во серија или во паралела. Модел за поддршка : XFX R9 RX480 4 G XFX R9 RX480 8 G XFX R9 RX470 4 G ве Молиме да проверите дали вашиот PCB е во согласност со сликата, за да се обезбеди компатибилност! Делови листата : Plug x2 маснотии, термичка паста x1 Инсталирате завртка не содржи фитинзи

Сечилото Боја:
Обичните, RGB, RBW систем, RGB и АУРАТА кабел
Линии:
Никој
Волумен На Воздух:
30CFM
Бренд Име:
bykski
Моќ Интерфејс:
3PIN
Бучава:
25dBA
Примена:
На Графички Картички
Број На Модел На:
A-XF48BW-X
моќност:
1.56 W
Тип:
вода за ладење
Пакет:
Yes
Фан Големина:
120x120x25mm
Контрола На Брзината На Вентилаторот:
2500RPM
Компатибилен ПРОЦЕСОР:
i5 i7
Имајќи:
Течност Имајќи
Heatsink Материјал:
Бакар
Фан Живот:
30000 часа

Најдобри понуди..