• Намалена цена
  • Неодамнешно
Пониска Цена Плоча ЗА HP COMPAQ NC4200 383515-001 DAU00 LA-2211 Тестирани ДОБРА
zoom_in

Пониска Цена Плоча ЗА HP COMPAQ NC4200 383515-001 DAU00 LA-2211 Тестирани ДОБРА

DEN 1824.00 1920.00

Количина на стоки
check Тековен


Answer : ___________________________ NOTE : Ова е расклопување плоча,не се целосно нови(се користи),но сите функција 100% нема проблем,ние ќе се тестирани во ред и да ги преземат видео пред испрати!
Бидејќи пост воздух mail одбие стоки со батерија,Со цел успешно да се помине за безбедност,стоката ние брод надвор не се вклучуваат CMOS батеријата,се надевам u може да се разбере. Користи плочи, ние може само да гарантираат нормално функционирање, гребнатини, ' рѓа и прашина е неизбежна, ако предвид дека pls не плаќаат за тоа!вака :
За да се обезбеди матични плочи ќе купи работи stably, pls имајте го на ум следново :
1.Се инсталира Меморија,ПРОЦЕСОРОТ,CD-ROM,HDD,LCD;
2.Подигање на системот,почнете да се вчита WIN8 систем;
3.Проверете heatsink температура,се кандидира 3 Dmark 2003 тестирање на графичката картичка,5-10 min.тестирање на звучна картичка, ако имаат глас.
4.Земете тестирање видео и тестирање слик копија.
5.Рестартирање на системот се повторно
Како под пик (1 цел 1 SN матична плоча) : Пакетот Вклучува : 1x 100% Оригинални Систем Одбор Целосно Тестирани / Поминале Дијагноза 45-Ден Гаранција(од следење на информации успешна испорака)

Чипсет Производител:
Intel
Пристаништа:
IEEE1394,USB 2.0,Ethernet,VGA
Тип Socket:
Socket 478
Примена:
Лаптоп
Објектот Состојба:
Користи
Хард Диск Интерфејс:
SATA
Чипсет:
Intel 945G
Број На Модел На:
383515-001
Тип на ПРОЦЕСОР:
Intel
Бренд Име:
MLLSE
Со ПРОЦЕСОРОТ:
No
Меморија Тип:
DDR2
FSB / ХТ:
533M
Графичка Картичка Тип:
Интегрирани
Производи Статус:
Акции, Кои Се Користат

Најдобри понуди..