• Неодамнешно
Озонската тест за полнење/ДПД откривање на принципот
zoom_in

Озонската тест за полнење/ДПД откривање на принципот

DEN 2006.40

Количина на стоки
check Тековен

Истражување и развој се спроведува според меѓународните стандарди и методи;
3. Стандардизирани прецизни colorimetric картички, специјализирани за colorimetric цевки;
5. Произведени од увезените материјали, вклучувајќи боја агент, бафер агент, spiking агент, и покривање агент, итн;
4. Двоен слој алуминиумска фолија, спречување на влага и светлина. Погодна за откривање на сајтот, и да се минимизираат грешките предизвикани од долго транспорт;
2 . Тестот треба да биде завршен во 2 минути по reagent додадени за 3 минути подоцна. Длабочина на боја е пропорционална на содржината на озонската во вода. Чувајте го надвор од дофат на деца. Како озонската е нестабилен во вода, тоа е тешко да се обезбеди стерилизација ефект се должи на ниското ниво на озонската концентрација во вода. Затоа, да се следи озонската концентрација на сајт е од голема важност. На reagent е бела или светло сива прав, ако agglomerate или пак да црно, ве молам, престанете да го користите и контактирајте со нас. Сепак, високата концентрација може да доведе до дезинфекција на нус-производи (bromated) го надминува стандардот ниво.
Озонската тест за полнење / ДПД откривање на принципот
Озонската како алтернатива за дезинфекција на хлор се примени повеќе и повеќе во вода за пиење за својот широк спектар, многу активен стерилизација ефект и без средно загадување. Озонската Тест за Полнење може да биде лесно да се користи за on-сајт брза детекција на планетата земја.
Тест Постапка
Белешки
1. Ве молиме споредба на бојата во добро осветлена место и чистење на тест цевка по употребата.
Точно Мерење:
1.

Тип:
Прочистувач На Воздух Делови
Број На Модел На:
Озонската Тест За Полнење
Бренд Име:
OZOTEK
Принципот:
донесување на ДПД откривање на метод
Мерка Опсег:
0.05-0.1-0.2-0.3-0.4-0.5-0.7-1mg/L
Пакување:
100PCS/КУТИЈА

Најдобри понуди..