• Намалена цена
  • Неодамнешно
3M индустрија Рефлексивни трансфер филм плотер машина плотер сечење бесплатен превозот
zoom_in

3M индустрија Рефлексивни трансфер филм плотер машина плотер сечење бесплатен превозот

DEN 132194.00 139152.00

Количина на стоки
check Тековен

3 M филм серво винил сечење плотер машина
Заговор на владата на тапан тип ролери тип
Макс заговор ширина : 1220mm
Макс. ширина на хартијата : 1310mm
број на стиснете ролери : 9
Мин ширина на хартијата : 150mm
Макс материјал дебелина : 1.2 mm
возачот голема брзина серво мотор
сечење сила : 0~510g
макс заговор брзина 1200mm/s(200mm/s)оптимална брзина за мисловните филм сечење : под 200 mm/s
Забрзување : 4.2 G
Резолуција : 0.254 mm
Повторливост : 0.1 mm
Големина на бафер : 4 MB
интерфејс ,USB, serial port & usb порт
Команда групи : DMPL/HPGL
Ресетирање функција : да
Сечење тест : да
Повторете сечење функцијата да
напојување : AC90~120 V & 190~205 V
Потрошувачка на енергија : 120 W

Повторете Сечење:
Yes
Бренд Име:
LIW
Кеш Капацитет:
4MB
Сечење Должина:
неограничен број на
Макс Хартија Siz:
1310MM
Машина Притисок:
0-510G
сечење брзина:
1200mm/s
Сечење Ширина:
1220mm
Интерфејс Тип:
USB
Возачот:
Серво Мотор
Тип:
Dot-matrix
Број На Модел На:
LIWAN-GC13100RF
Напон:
AC90V--AC240V
Хартија Храна Ширина:
1310MM
Јазик формат :
DMPL / HPGL
Интерфејс:
feed roller:
компатибилен софтвер:
Coreldraw ,Artcut, Flexistarter ,Flexistarter 11 automark,Starcut(Plug
Адаптибилен систем:
Windows XP / Vista, Win7 / Win8(32bits & 64bits), Mac
стиснете ролери:
9

Најдобри понуди..