• Намалена цена
  • Неодамнешно
Tectra LCD Брзо Двојно Полнач за Sony NP-F970 NP-F960 NP-F770 NP-F750 NP-F570 NP-F550 NP-FM500H FM50 QM71D QM91D FM70
zoom_in

Tectra LCD Брзо Двојно Полнач за Sony NP-F970 NP-F960 NP-F770 NP-F750 NP-F570 NP-F550 NP-FM500H FM50 QM71D

DEN 1367.00 1535.52

Количина на стоки
check Тековен

Tectra LCD Брзо Двојно Полнач за : Sony Камера/видео камера Батерии : NP-F970 NP-F960 NP-F770 NP-F750 NP-F550 F330 NP-FM50 NP-FM500h NP-FM70 NP-FM90 NP-QM71 NP-QM91 NP-QM71 D NP-QM91 D Карактеристики : Дизајнирани за Sony NP-F Серија Батерии
1. Тој е дизајниран за Видео Камера и Батерија со голем капацитет.
2. Интелигентна контрола. Контрола MCU може автоматски да се идентификуваат напон на батеријата,
ќе интелигентни полнење кога се полни, и да се спречи overcharge.
3. Двојно полнење порта дизајн. Тоа може да ви наплати две батерии во исто време.
4. Се наплаќа батерија полнач плочи, погоден за повеќето од камерите/видео камера батерии.
5. LCD дисплеј. Батеријата лост шоу, процентот на власт и тековниот режим.
6. Полнење тип е CC/CV и со сигурност и висока ефикасност.
7. Со функција за пред-полнење и литиум батерија 0 V активирање кои можат ефикасно да
продолжување на животниот век на батеријата. Спецификација :
Јас nput : AC 100 V-240 V 50/60 Hz 1500m A(max)
DC 12-24 V 3000 A(мин)
Излез : наизменична СТРУЈА 8.4 V 1000m A x2
Материјал : ABS+PC
Димензија : 71 x 38 x 58mm
Тежина : 1200g(≈2.65 Б) Пакет Вклучува :
1 x LCD Брзо Двојно Полнач
1 x Автомобил Приклучок
1 x AC Полнење Кабел (ЕУ/САД изборен)

Пакет:
Yes
Батеријата Број:
2
Излезен Интерфејс:
USB Излез
Број На Модел На:
NP-F970
Бренд Име:
Tectra
Тип:
Електричен
Интелигентни Полнење:
Yes
екран:
Yes
Употреба:
Камерата
Брзо полнење:
Yes

Најдобри понуди..