• Неодамнешно
Жешка Нов Црна USB на IEEE 1284 Паралелна Порта за Печатач Адаптер Кабел 36 Pin
zoom_in

Жешка Нов Црна USB на IEEE 1284 Паралелна Порта за Печатач Адаптер Кабел 36 Pin

DEN 445.92

Количина на стоки
check Тековен


USB-за да IEEE1284 Печатач Кабел Општи
4 метри долго се Поврзете со печатач со Centronics Интерфејс со КОМПЈУТЕР со USB интерфејс
За Windows 98/2000/XP и Mac os 8.6 Лесно да се Инсталира
Кабел и пакување боја може да се разликуваат
Кабел и пакување боја може да се разликуваат USB да IEEE1284 Печатач Кабел Општи
4 метри долго се Поврзете со печатач со Centronics Интерфејс со КОМПЈУТЕР со USB интерфејс
За Windows 98/2000/XP и Mac os 8.6 Лесно да се Инсталира
Кабел и пакување боја може да се разликуваат
Денешните компјутери не доаѓаат со паралелно пристаништа.
Но тие не го имаат USB!
Со овој адаптер кабел можете да го користите вашиот постари принтери со твоите Понов компјутер.
Ова го претвора печатач е 36-pin паралелни порт за употреба со помош на USB порт.
Овој кабел адаптер е само компатибилни со 36-pin паралелно порти : бидете свесни дека постојат повеќе видови на паралелни пристаништа, некои со 25 пина, некои со 36.
Ве молиме проверете ја вашата документација или пребројувањето на иглички пред да нарачате!
Должината на кабелот е прибл. 3 Ft) и 4) во.

Должина на кабел:
Други
Бренд Име:
RII
Тип:
Кабел Адаптер
Пакет:
No

Најдобри понуди..