• Неодамнешно
Топла Продажба Мултифункционален RJ45 RJ11 Печатач USB, LAN Мрежата Кабел Тестер
zoom_in

Топла Продажба Мултифункционален RJ45 RJ11 Печатач USB, LAN Мрежата Кабел Тестер

DEN 1077.12

Количина на стоки
check Тековен


Име на производ : Мрежен Кабел Тестер;Вкупната Големина : 13 х 6 х 3 cm / 5.1" x 2.4" x 1.2" (L*W*T)
Port : 3 x RJ45,2 x RJ11, 1 x USB2.0, 1 x USB Printer;Материјал : Пластични, Електроника
Боја : Црна, Сина
Нето Тежина : 128g
Пакет Содржина : 1 x Мрежен Кабел Тестер Professiona мрежен кабел тестер, поддржува RJ45 мрежен кабел и печатач USB кабел за тестирање.
Тест на двојно искривено кабли, Главниот тестер : 1-2-3-4-5-6-7-8-G Далечински тестер : 1-4-3-2-5-6-7-8-G.
Стави кабли во двете главни тестер и далечински тестер.
Светлата на главната тестер ќе се обратат на sequently од 1 до Г.
Со овој RJ45 мрежен кабел тестер, можете лесно може да се суди ред конекција, краток спој и да се отвори коло.
Работи од една 9 V PP3 батерија (не се испорачува).
Димензии : 13 х 6 х 3 cm / 5.1" x 2.4" x 1.2" (L*W*T)
Боја : Црна, Сина

Должина на кабел:
Други
Бренд Име:
RII
Тип:
Ethernet Кабли

Најдобри понуди..