• Намалена цена
  • Неодамнешно
5D Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод Колекции Пилешко Дијамант Везови Целосна Вежба Сликарство Слика Rhinestones Мозаик Подароци
zoom_in

5D Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод Колекции Пилешко Дијамант Везови Целосна Вежба Сликарство Слика Rhinestones

DEN 265.00 348.48

Количина на стоки
check Тековен


DIY Дијамант сликарство Мерки на претпазливост :
1. Се користи за да клип за џвакање вежба пинцети, пластичен послужавник.
Драги ценети купувачи, ве Молиме да обрнете внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка! DIY дијаманти pasting колекции. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува да биде повеќе со повеќе од 30%, помалку дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме остатокот увери купување.
diy дијамант слика за полнење :
1. Доволно смола дијаманти. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка). Референца пред операцијата чекори. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање.
Ние се продава дијамант сликарство материјал е Зелена смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило ткаенина. Собрани смола дијамант шема мора да се земе точка внатре намалување на линија, а потоа се намали парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект.

Големина:
20*20cm, 30*30cm, 40*40cm, 50*50cm
Бренд Име:
MOONZERO
Стил:
Европа
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Материјал:
Смола
Употреба:
Мулти-слики
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Рамка:
No
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Шаблон Тип:
Животните
Тип:
Комплет За Шиење
Го Поставите Типот:
Дијамант Сликарство Крстот Бод
Техника:
пејст сликарство
Крстот бод колекции внатрешни детали:
смола честички Основната ткаенина Цртежи Форцепс
Крстот бод на Одлуки:
Плоштад смола честички колаж дупчење
Крстот бод тип:
дијамант везови
Подарок за:
Пријатели на семејството роденден празник се пресели во нов дом
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација свадба декорација
Алатки Тип:
Пинцети Pick-Up Алатки
Крстот бод државата:
Недовршениот Треба рачно изработени

Најдобри понуди..