• Намалена цена
  • Неодамнешно
1pc Игла Threader Вметнување Алатка Апликатори Машина за Шиење Overlockers Serger ZH959
zoom_in

1pc Игла Threader Вметнување Алатка Апликатори Машина за Шиење Overlockers Serger ZH959

DEN 69.00 83.52

Количина на стоки
check Тековен

Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : пластични Големина : 7cm x 1cm /2.7" x 0.4" (L x D) Повеќе чекори за тоа како да го користите plz се однесуваат на слики. Совршен за вметнување на линија на игла око,да се спречи вашите очи се разболат и светлината на животната средина не е подобро. Да ви помогне за размена на игли за машина за шиење,може да се одржи на машината игла за да не падне надолу. Одговараат за многу видови на домашни машини за шиење која не може да се размена на иглата со себе,aslo Одговараат за Заклучен stitcher, рамни seaming машина. КАКО ДА СЕ КОРИСТИ? Намалување на исклучување. Држете го поразил 1. Вметнување на игла во иглата се стега и притиснете нагоре колку што ќе одат. Потоа се стегне игла менгеме завртка цврсто, додека одржување на носителот во местото. 2. Намалување на исклучување. Држете канџите на threader со mark up. Водич нишката, вметнување во Y-ритам на knob од десно кон лево. Место на V - каналите преку игла само над игла око. Лизгајте го threader надолу иглата додека ја туркаат нежно се додека threader pin оди во иглата око. Притисни на контрола. Отстрани threader од игла полека. Потоа ги собереш на јамка со кука влечење на крајот на нишката од назад. Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Пакет се вклучени : 1 PC Шиење threader SKU : ZH959

Употреба:
Вез
Материјал:
Пластични
Тип:
Шиење threader

Најдобри понуди..