• Намалена цена
  • Неодамнешно
5D Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод Комплет делфини Дијамант Везови Целосна Мозаик Смола океан животните Кристал Занаети Везана
zoom_in

5D Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод Комплет делфини Дијамант Везови Целосна Мозаик Смола океан животните

DEN 247.00 320.64

Количина на стоки
check Тековен

Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. Референца пред операцијата чекори.
Драги ценети купувачи, ве Молиме да обрнете внимание! Ние се продава дијамант слики се полу-готовиот производ не содржи рамка! DIY дијаманти pasting колекции. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини.
Ние се продава дијамант сликарство материјал е Зелена смола, целиот мозаик модели се drilled надвор со смола дијамант, база на мапата со лепило ткаенина. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање.
DIY Дијамант сликарство производството чекори :
1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. Платно ткаенина HD цртежи (вклучувајќи цртежи, боја табела)
3. не квалитет проблем).
diy дијамант слика за полнење :
1. Ако не знаете каква боја да се користи, ве молиме обратете се до боја на табелата. Производ димензии се наведени во опис на производот во смола вежба за професионални фабрика за масовно производство, но исто така мал, постои неизбежна неисправни вежба, ви Благодариме за разбирањето! Со смола дијамант се случува да биде повеќе со повеќе од 30%, помалку дупчење феномен, генерално, не се појави, ве молиме остатокот увери купување. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. (Пример : производот не е ист со слика, не замислете совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн. Продажба на дијамант сликарство се продава нема проблеми со квалитетот не се врати. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка).

Големина:
20x25cm, 30*40cm, 40*50cm, 50x60cm
Бренд Име:
MOONZERO
Стил:
Европа
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
30-45
Шаблон Тип:
Животните
Тип:
Комплет За Шиење
Го Поставите Типот:
Дијамант Сликарство Крстот Бод
Техника:
дијамант сликарство
Крстот бод колекции внатрешни detaill:
Крстот бод на Одлуки:
Плоштад смола честички колаж дупчење
Крстот бод тип:
дијамант везови
Подарок за:
Пријатели,семејството,роденден,празник,се пресели во нов дом
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
Алатки Тип:
Пинцети, Pick-Up Алатки
Крстот бод државата:
Недовршени,ќе Треба рачно изработени

Најдобри понуди..