• Неодамнешно
НАПРАВЕН ВО ЈАПОНИЈА OLFA MC-45 со 2 ножеви Степен Вертикален Мат Машина OLFA MCB-1 5 ножеви
zoom_in

НАПРАВЕН ВО ЈАПОНИЈА OLFA MC-45 со 2 ножеви Степен Вертикален Мат Машина OLFA MCB-1 5 ножеви

DEN 2256.00

Количина на стоки
check Тековен

НАПРАВЕН ВО ЈАПОНИЈА OLFA MC-45 со 2 ножеви Степен Вертикален Мат Машина OLFA MCB-1 5 ножеви На OLFA Мат Машина е уникатно дизајниран алатка која ги зема сите работи надвор од сечење правоаголни отвори за слика и фотографија на кадрирање. Совршен за сечење на слика рамка месеци од трска одбор на 45 степени вертикален агол. Пакетот вклучува 5 резервни ножеви.
OLFA MC-45 =(OLFA MC-45 +2 парчиња ножеви)
olfa MCB-1=5pcs ножеви
Во 1956 Г. Y. Okada, основачот на OLFA CORPORATION, ја измислил првата светска SNAP-OFF МАШИНА СЕЧИЛОТО. Инспирација за оваа неверојатна идејата дојде од кршеше сегменти на чоколадо барови и анализирање на snap рабовите на скршеното стакло. Овој уникатен изум оттогаш стана светски најдобри продавачот и е попознат како OLFA МАШИНА. Должина, ширина и аголот на сечилото, основана од страна на Г. Y. Okada, стана светски стандард за snap-исклучување на ножот. Herewith ајде да видиме приказната за раѓањето на OLFA машина.

Тип:
Алатка Поставува
Употреба:
Крстот-Бод
Бренд Име:
TOWASUISEI
Материјал:
Челик

Најдобри понуди..