• Намалена цена
  • Неодамнешно
Стоматолошки Ламиниране Машина Стоматолошки Вакуум Формирање на Машина Стоматолошка Опрема со Висок Квалитет
zoom_in

Стоматолошки Ламиниране Машина Стоматолошки Вакуум Формирање на Машина Стоматолошка Опрема со Висок Квалитет

DEN 6430.00 6768.00

Количина на стоки
check Тековен

Пластична фолија користи во ортодонтски тешко, може да се избере 0. 4, ќе се врзуваат надолу по греење на меки филм за покривање на гипс модел, 5, во близина на греење switch, отворете вакуум switch, вакуум 10 до 15 секунди, протези може да се формираат. 7, по филмот ладење со ножици или мелење според за да се отстрани вишокот на филмот, ознака комплетни протези. Ортодонтски одржување на опрема, забен лак треска обликување и производство 3. 6 ќе резервни трим исклучување со ножици, или возила под иглата е директно по транспарентен 2 ~ 3 мм под земја, на работ кроење, го задржува гингивата маргина од 0,5 мм. 6, прво пенкало врз основа на гингивата маргина марк надвор од филмот. 3 во калапи машина ставен на калапи, стегање, носат за греење.На ортодонтски направи retainer е како оваа, ако се чувствувате работ не е затворен, можете да го користите алкохол светилка за печење, свиткани навнатре, додека не се затвори. 2 фрлаат гипс, гипс модел сува по облекување, треба да се отстрани вилица и јазикот, тоа е подобро да се формира "U" тип. Истиот метод, изберете различна дебелина и цврстина на пластика, може да се користи за да се направи белење на плочи, ноќта мелење подлога, итн. 2, стави филм во interlining, затегнете ја завртката фиксна копчето. Ако постои каква било штета, ве молиме контактирајте со вашиот локален ARAMEX / DHL / Федекс да побарате жалби и барања ИЛИ ве молиме контактирајте со нас во рок од 24 часа.Тоа ќе го преселат на моделот, се додека целосно во место. 3, отворен за греење, вклучете го набљудуваат мекост во филмот да се снимаат топлина рамномерно. 4 користете вакуум грејач за греење плоча, нека дисторзии на 2 цм. 7 протези по режење, протези на модел повторно, проверете дали на натпревар.
Стоматолошки ламиниране машина стоматолошки вакуум формирање на машина стоматолошка опрема
со висок квалитет
Сликата покажува :
Напојување напон : 220 v / 50 hz Моќност : 1000 w димензии за Инсталација : 25 * 21 * 30 cm тежина : 6 кг Повеќе параметри може да се најде во англискиот прирачник Главни функции : 1.

Број На Модел На:
/
Бренд Име:
YunlinLi
DIY Материјали:
Електрични
is_customized:
Yes

Најдобри понуди..