• Неодамнешно
OL26FT Две фази Дизел Режач Индустриски лесното Масло Режач 117-271 KW 10~23Kg/h за Котли за Греење
zoom_in

OL26FT Две фази Дизел Режач Индустриски лесното Масло Режач 117-271 KW 10~23Kg/h за Котли за Греење

DEN 24480.00

Количина на стоки
check Тековен


Превозот листа
1pcs
Режач
1pcs
Филтер
1pcs
Флексибилна Цевка
1pcs
Млазницата
Параметри
Модел
Контрола
Термички капацитети опсег
Масло проток
Напојување
Моторни моќ
Пакување Големина
Нето Тежина
KW
Kg/h
V
KW
Dxšxv (cm)
Kg
OL26 FT
две фаза операција(високо/ниско пламен)
117~271
10~23
ВО НАИЗМЕНИЧЕН напон 220 V/50 Hz
0.37
63 X50 X39
24
OL35 FT
две фаза операција(високо/ниско пламен)
178~348
15~30
ВО НАИЗМЕНИЧЕН напон 220 V/50 Hz
0.37
83 X52 X40
26
Предност
Клучните делови усвојување на меѓународни познатиот бренд производи.
Висок притисок, механички atomisation на гориво користење на млазницата.
Способноста да се добие оптимална согорување вредности преку регулирање согорување на воздухот и експлозијатацевки.
Еден прирабница и еден изолационен печат за котел за прицврстување.
Лизгачки котел цевки прирабница и да се прилагодат на главата издаденост на различни видови на котли.
Прилагодливи експлозијатацевки со нерѓосувачки челик млазницата и deflector диск во челик.
Monophase електричен мотор за да се кандидира фан и пумпа.
Пламен присуство проверени од страна на photoresistance.
Електрична заштита на растенијата одделение IP40.
Модел
Производ големина
A(mm)
Ширина
Б(mm)
Heigh
C(mm)
Должина
D(mm)
Должина на експлозијата цевка
Eϕ(mm)
Глава dismeter
Fϕ(mm)
Цилиндар dismeter
М
ϕ(mm)
N
ϕ(mm)
О
ϕ(mm)
OL26 FT
470
340
620
105~220
133
114
M10
198
145
OL35 FT
470
380
770
110~280
150
133
M10
212
160

Број На Модел На:
OL26FT

Најдобри понуди..