• Неодамнешно
Генератор контролер LXC7210 дизел генератор за контрола на модул
zoom_in

Генератор контролер LXC7210 дизел генератор за контрола на модул

DEN 9936.00

Количина на стоки
check Тековен

1,Користејќи 240x128 LCD екран со заднинско осветлување, мулти-јазик интерфејс работење вклучуваат : Кинески, македонски, шпански и руски јазик. Може да бидат прикажани на една страница, повеќето параметри, зачувување често префрлете се на преглед на страница, што го прави работењето полесно; 2,Со SMS функција, кога постои аларм генератор може автоматски да ја поставите 5 телефонски броеви за да испратите аларм информации исто така може да се контролира преку SMS турбина генератор поставува и инспекција статус.
LXC7210 дизел genset автоматизација контролер серија за една автоматизација и системи за контрола на употребата на 32-битна microprocessors и вградени во реално време системи технологија, турбина автоматски старт / стоп, различни параметри за прецизни мерења на локации, аларм за заштита и "три remote "функција. Може да се постави на Кинески, англиски, шпански, руски, сите параметри може да се прилагоди од контролниот панел, или да користите КОМПЈУТЕР преку USB, RS485 или GPRS далечински приспособување и следење. Изолација сила : Објект : на изолација сила помеѓу input / output / моќ Референци : IEC6881992 Тест метод : AC1. (-40~+80) ° C Степен на заштита : IP55 : кога меѓу контролорот и контрола екран withwaterproof гумени прстен. Брзината на сензорот напон Vpp : 1. Контролорот користи LCD екран (240 * 128 LCD) графички приказ може да бидат прикажани на една страница, под речиси сите важни параметри, зачувување на страница. Одржување време може да се постави на акција (опомена или исклучување аларм); Работен напон : DC8.0 - 80 Vpp Брзина сензор Фреквенција : Max 10000 HZ Почнувајќи реле излез : 16 Amp DC28 V Гориво реле излез : 16 Amp DC28 V Програмабилни реле излез 1 : 7 Amp 250 VAC пасивни излез Програмабилни реле излез 2 : 7 Amp 250 VAC пасивни излез Програмабилни реле излез 3 : 16 Amp 250 VAC пасивни излез Програмабилни реле излез 4 : 16 Amp 250 VAC пасивни излез Програмабилни реле излез 5 : 7 Amp 250 VAC Напојување напонот на излез (LXC7220) Програмабилни реле излез 6 : 7 Amp 250 VAC Напојување напонот на излез (LXC7220) Тековна трансформатор средно електрични : 5 A Од Големината : 210mm x 152 mm x 48 мм Допирање Големина : 186mm x 141mm Работна состојба : Темп.

Бренд Име:
LIXiSE
Број На Модел На:
LXC7210
is_customized:
Yes
Напојување опсег:
(8-35) VDC
AC генератор frequence:
50/60Hz
Брзината на Сензорот frequence:
10,000 hz (max)
Брзината на сензорот напон Vpp:
1.0 - 80Vpp
Тежина:
1Kg

Најдобри понуди..