• Неодамнешно
Безжичен Wifi dslr фото Камера Далечински Контролер Фати Пренесува Безжично Таблети за Sony a7R II a7R a7S о7 II о7 a6300 a6000
zoom_in

Безжичен Wifi dslr фото Камера Далечински Контролер Фати Пренесува Безжично Таблети за Sony a7R II a7R a7S

DEN 4752.00

Количина на стоки
check Тековен

Карактеристики : Лесен, компактен и моќни. Користете таблета, наместо на мали пронаоѓачот на изглед. Те спаси од незгодна поза & Авто-портрет. Прикажи фотографии како тие се земени & Покажуваат фотографиите на ТВ како тие се направени. Моќен време застаруваат & Емитува raw датотеки побрзо со Smart View. Користење на микро USB кабел за се поврзете со мобилен телефон го полначот или USB-порта на компјутер да ја наполните батеријата. Споделување вашите моменти со пријателите : Кога ќе се земе слики, можете да ги преземете на вашиот мобилен телефон од вашиот DLSR камера преку Cam Fi, и да ги споделите на вашата социјална мрежа веднаш. Преземете оригиналната фотографија и изменување на raw датотеки : Cam Fi поддржува за да ја преземете оригинални raw формат фото датотеки. Можете да го користите вашиот омилен уредувач на процесот на суровини датотека на вашиот таблет лесно. Доаѓаат со Мини USB Кабел за Микро USB Кабел, Двоен Завртка за да се Топла Чевли Адаптер и некој Lanyard. Совршен за Canon 5 Ds 6 D 7 D 60 D 70 D 500 D 600 D 1100 D, за Nikon D600 D610 D750 D3200 D5000 D7000 D7200, за i Phone, КОМПЈУТЕР, ТВ и др. Спецификации : Боја : Црна Материјал : ABS Wifi : 802.11 n Брзина : 150 Mbps Сигнал растојание : 50m Софтвер платформа : за i OS и над 8.0/ за Android 4.0 и погоре за Windows XP и над/за Mac OS X 10.10 и погоре Поддршка Камера : за Canon 5 Ds 6 D 7 D 60 D 70 D 500 D 600 D 1100 D и слично за Nikon D600 D610 D750 D3200 D5000 D7000 D7200 и сл Внатрешна Батерија : 3.7 V 1800m Ah литиум батерија Батеријата : 6 часа Објект големина на : 9 * 4.4 * 2.6 cm / 3.5 * 1.7 * 1in Објект тежина : 75g / 2.6 оз Пакет големина : 15 * 10 * 4cm / 5.9 * 3.9 * 1.5 во Пакет тежина : 237g / 8.3 оз Пакет Листа : 1 * Далечински Камера Контролер CF102(нова верзија) 1 * Мини USB Кабел за Камерата 1 * Микро USB Кабел за Батеријата 1 * Двоен Завртка за да се Топла Чевли Адаптер 1 * Lanyard 1 * Операција Настава

Бренд Име:
Лесно Хауба
Пакет:
Yes
Компатибилен Бренд:
Sony, Minolta
Тип:
Безжичната
Број На Модел На:
CF102

Најдобри понуди..