• Намалена цена
  • Неодамнешно
NK-500 NK Серија Притисни Тензија Мерач Покажувачот Dynamometer 500 N / 50 kg Удар вртежен момент Тестер Аналогни Push Pull Сила Мерач Напнатост
zoom_in

NK-500 NK Серија Притисни Тензија Мерач Покажувачот Dynamometer 500 N / 50 kg Удар вртежен момент Тестер Аналогни

DEN 2340.00 3120.00

Количина на стоки
check Тековен


Модел
NK-20
NK-30
NK-50
NK-100
NK-200
NK-300
NK-500
Макс оптоварување
20 N
2kg
30 N
3kg
50 N
5kg
100 N
10kg
200 N
20 кг
300 N
30kgr.
500 N
50kg
Мин оптоварување
2 N
0.2 kg
3 N
0.3 kg
5 N
0.5 кг
10 N
1kg
20 N
2kg
30 N
3kg
50 N
5kg
Оптоварување дипломирањето вредност
0.1 N
20g
0.2 N
20g
0.25 N
50g
0.5 N
100g
1.0 N
200g
2.0 N
200g
2.5 N
500g
Вредност грешка
+-1% F. S
Род патување
10мм
Температурата на работа
20 C +- 10 C
Носат температура
-27 C ~ + 70 C
Релативната влажност
15% ~ 80% RH
Работна околина
Не vibrancy и не cautery
На NK серија се dial сила мерач со компактна големина и висока точност.
Тие се лесни за работа и корисна за да се извршат.
Широко се применуваат во гума, пластика, лесна индустрија, текстил, градење на прозорците и вратите, соединение материјали, електрична жица и кабел, авто дел, моќ генератор, научно истражувачки институт за да се направи притисни повлече сила вметнување сила и деструктивни експеримент.
Со лесно да работат и да може да се инсталира со сите видови на тест да стојат и да се стега.

Бренд Име:
AIPLI
Дисплеј Тип:
Аналогни
Макс Оптоварување:
500N
Број На Модел На:
NK-500

Најдобри понуди..