• Неодамнешно
10pcs/многу 3.7 V Li-ion Литиум Батерија Мини USB на USB Напојување на Модулот Одбор Задолжен Модул 5V 1А
zoom_in

10pcs/многу 3.7 V Li-ion Литиум Батерија Мини USB на USB Напојување на Модулот Одбор Задолжен Модул 5V 1А

DEN 1642.08

Количина на стоки
check Тековен


Карактеристики :
Оваа PCB, исто така, поддршка за полнење на батеријата, едноставно снабдување со 5 V микро USB извор на полнење на текст и тоа ќе полнење на батерија поврзана за 4.2 V.
Одлично за мобилни извор на енергија со користење на Литиум јон батерии (незаштитен е, исто така, ок).
Поврзете повеќе батерии да ја батеријата на текст за да го зголеми капацитетот на моќност.
За iphone признавање коло, може да ви наплати за i Phone.
Заштита Коло :
Overcharge заштита : 4.3 V
Overcharge заштита порака : 4.1 V
Overdischarge заштита : 2.9 V
Overdischarge заштита порака : 3 V
Спецификација :
Полнење влезен напон : 5 V 1А
Чекор до напон излез : 5 V 1А max
Минливи струја : 180u A
Црвени LED : Полнење
Зелена LED : Полнење завршен
Сина LED : Постои оптоварување во USB
Димензии : 50 x 20 x 9 mm
Пакетот вклучува :
10 x USB DC 5 V напојување

is_customized:
Yes
Бренд Име:
WeiKedz
Број На Модел На:
3.7 V

Најдобри понуди..