• Неодамнешно
VICI VC8145 Дигитални Клупата Врвот DMM Multimeter Температура Метар Тестер PC Аналогни 80,000 брои Аналогни Бар График w/ 23 сегменти
zoom_in

VICI VC8145 Дигитални Клупата Врвот DMM Multimeter Температура Метар Тестер PC Аналогни 80,000 брои Аналогни

DEN 5712.00

Количина на стоки
check Тековен


Карактеристики
1. Голем LCD, со Висок контраст, Широк визуелна агол LCD дисплеј, бела светлина.
2. Двоен дисплеј : Главниот екран 80000, Заменик-прикажете 80000, аналогни бар 21 секта., единица, функција симбол заврши.
3. 50 видови на мерна функција, Со basicly DCV, ACV, DCA, ACA, Ω, КАПА, Hz, ТЕМП, диоди и Континуитет мерна функција итн.
4. Фреквенција мерење може да rearch 80 MHz.
5. Стандард функција генератор : 18 видови на фреквенција, 1%-99% Должност циклус, 1800 компјутери бран излез.
6. Еден анализирани : (AC+DC) мерење на синхрони, (AC+Hz) мерење на синхрони, (DC+d Bm) мерење на синхрони, (d Bm+Hz) мерење на синхрони, (Hz+Должност) мерење на синхрони, (°C+°F) прикажување на синхрони.
7. Мерење на отпор : 0.01 Ω-80 MΩ.
8. Capacitance мерење : 10n F-100µF.
9. Температурата на мерење : -50°C-1372°C, -58°F-2502°F.
10. d Bm мерење : 20pcs оптоварување Отпор избор.
11. Авто податоци се обнови задржете.
12. позитивни, негативни врв податоци auto hold.
13. 36 часа динамичен рекорд : MAX, MIN, AVG, MAX-MIN.
14. Во однос на мерење : REL . Во однос проценти : REL%.
15. 0.1%-99.9%пулсот должност циклус на мерење.
16. Постави горната граница,долната граница област мерење.
17. Photoelectricity изолација RS-232 компјутерски интерфејс.
18. Времето за мерење на функција.
19. Мерење на AC донесе Голема точност RMS, Широко мерење и AC+DC) функцијата, може да мерење на точност виртуелна вредност на AC со секој бран.
20. Боја : Беж.
Пакет Содржина :
1 x VC8145 Дигитални Клупата Врвот Multimeter
1 x Пар Тест Води
1 x Тип К Thermocouple
1 x Софтвер на CD
1 x RS-232 Кабел
1 x AC Кабелот за Напојување (Локални приклучок)
1 x Упатството за

Димензии:
-
Мерење На Струја Опсег:
-
Мерење На Отпор Опсег:
-
Температурата На Работа:
0 - 40 ℃
Мерење Inductance Опсег:
-
DIY Материјали:
Електрични
Мерење На Напон Спектар:
-
Бренд Име:
MasTech
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Број На Модел На:
VC8145
Мерење Capacitance Опсег:
-
Работен Режим:
-

Најдобри понуди..