• Намалена цена
  • Неодамнешно
Висок Квалитет на SMD Тест Пинцети Метар Клип Сонди За Отпорник Multimeter Capacitor
zoom_in

Висок Квалитет на SMD Тест Пинцети Метар Клип Сонди За Отпорник Multimeter Capacitor

DEN 120.00 218.40

Количина на стоки
check Тековен


Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.5 cm (L*W*H)
Максимален напон : 250 V
Open clip растојание : 10мм
Висок квалитет на заштитените коаксијален кабел
Универзална мулти-метар приклучок
Заштитни капаци за сонда совети
15mm plug вметнување длабочина
Удобноста зафат сонди со анти-лизга дизајн
Овој клип истрагата е погодна за отпорник, capacitor или други SMD компоненти
Тоа е една од пригоден алатка што ви треба за вашиот електронски работа
Пакет се вклучени :
1 x SMD тест клип
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-5мм грешки поради прирачник за мерење
Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот
EMS, DHL, FEDEX, UPS-от се достапни со попуст.
BI0002270
Спецификација :
Бренд нови
Боја : црна+црвена
Големина : прибл.
Ви благодарам многу!
Најдобри Желби!
.
Контактирајте со нас преку е-маил или Али Trade Manager.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !
Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.
Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.
Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 5-15 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.
Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашата
стоки во рамките 39-60 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.
Вашиот охрабрување и поддршка е нашата постојано напред интензитет.

Мерење На Струја Опсег:
Други
Бренд Име:
Mayitr
Мерење На Напон Спектар:
250V
Мерење Inductance Опсег:
Други
DIY Материјали:
Електрични
Работен Режим:
Други
Димензии:
15 x 1 8 x 1 5cm
Мерење Capacitance Опсег:
Други
Мерење На Отпор Опсег:
Други
Број На Модел На:
тест клип
Температурата На Работа:
Други
Дисплеј Тип:
Други

Најдобри понуди..