• Неодамнешно
JKW5C JKL5C фактор на моќ 380v 8steps Реактивна моќност автоматска компензација контролер capacitor за 50/60HZ
zoom_in

JKW5C JKL5C фактор на моќ 380v 8steps Реактивна моќност автоматска компензација контролер capacitor за 50/60HZ

DEN 1192.80

Количина на стоки
check Тековен

20 години глобалната водечките професија производство на енергија метар
2.заштита на функција
6.99; чекор должина 0.10 А до 5 A промени поради tonumerical грешка мерење покажа минимални
10.Екранот грешка : влезниот сигнал, моќта на сегашниот 0.три-фаза на напон,струја, активна моќност, реактивен
б.
Намалување на линија на косата
За подобрување на напонот на квалитетот на напојување
Спецификација
Објектот
Име
JKW5 C фактор на моќ контролер
1
LED/LCD Дисплеј ќе се покаже
а.Тековната идентификација : контролорот може да се суди за земање на тековната поларитетот и автоматска конверзија.01; Фабрика претходно 0.контрола стратегија, кондензатори
7.Брза испорака : ќе добиете цел кога ви треба
9.Контрола на сигнал : сеопфатна контрола, со користење на фактор на моќност и реактивна струја од две физички количини
2.излез коло дизајн
8.Чекор : чекор број избрани од страна на корисникот
3.Удобен : 45 минути за да се wenzhou аеродром
Функција
1.екранот на избор
4.98 текст и исклучување време
13
Текст Одложување
динамичен државата 100ms-30 ГОДИНИ; Статички држава 1-250 S;Фабрика претходно динамичен државата 5 S;
статична состојба на 30 години.прецизност на мерење
Тековната идентификација : контролорот може да се суди за земање на тековната поларитетот и автоматска конверзија.Висока чувствителност : compensator може да функционира нормално во влезниот сигнал, кога тековниот е 0.Overvoltage заштита : напонот е повисок од постави вредност брзо во текот на напон, постепено ресекција кондензатори се стави
6.Прилагодливост : автоматски се прилагодува на дистрибутивниот систем на различни параметри на контролорот, не треба да се обезбеди трансформација на односот на тековната трансформатор и capacitor надомест капацитет
5.
JKW5 C фактор на моќ корекција опрема за фактор на моќ метар 220v 50 hz 8steps Реактивна моќност автоматска компензација контролер
На фактор на моќност одобри состојба на корисник
Да се подобри употребата на ефикасноста на електричен трансформатор.

Номинална Напон:
AC380V
Номинална Струја:
AC0-5A
фактор на моќност капацитет:
0.00-1.00
контрола чекор:
8Steps
Име:
реактивна Моќност фактор контролер
Модел:
JKW5C 380V 8steps
Моќ за контрола:
реле
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност

Најдобри понуди..