• Намалена цена
  • Неодамнешно
IC нови оригинални PIC16F676-I/P PIC16F676 16F676 DIP14 Бесплатен Превозот
zoom_in

IC нови оригинални PIC16F676-I/P PIC16F676 16F676 DIP14 Бесплатен Превозот

DEN 1578.00 1923.84

Количина на стоки
check Тековен


Datasheets PIC16 F676
PIC16 F630, 676 Производ Краток
PIC16 F630, 676 Ревизија На Errata
Timer1 Errata
Совети N Трикови Упатство
PIC12 F629,675, PIC16 F630,676 Програмирање Производ Фотографии 14-DIP_21-0043 D
14-НАТОПИ Производ Модули за Обука Асинхрони Стимул
8-битни СЛИК® микро-контролор Портфолио PCN Собранието/Потекло Квалификација Бакарна Жица 17/Март/2014 Година Стандарден Пакет 30 Категорија Интегрирани Кола (Идентичен) Семејството Вградени - Микроконтролери Серија СЛИК® 16 F Пакување Цевка Core Процесор СЛИК Core Size 8-Бит Брзина 20 MHz Конективност - за периферни уреди Браун-од Откривање/Ресетирање, POR, WDT Број на I /O 12 Програма Меморија Големина 1.75 KB (1 K x 14) Програма Меморија Тип ФЛЕШ EEPROM Големина 128 x 8 RAM меморија Големина 64 x 8 Напон - Набавка (Vcc/Vdd) 2 V ~ 5.5 V Податоци Конвертори A/D 8x10b Осцилатор Тип Внатрешни Температурата на работа -40°C ~ 85°C Пакет / Случај 14-НАТОПИ (0.300", 7.62 мм) Динамичен Каталог СЛИК® 16 F За Употреба Со DM163029-ND - ОДБОР PICDEM ЗА МЕХАТРОНИКА AC124001-ND - МОДУЛ SKT PROMATEII 8 DIP/SOIC Други Имиња PIC16 F676 IP

Број На Модел На:
1
Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Заштита На Функција:
Запечатени
Теорија:
Временско Реле
is_customized:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Напон:
220V
Употреба:
Општа Намена

Најдобри понуди..