• Неодамнешно
JKL2C со напојување 220v 6 чекори Реактивна моќност фактор надомест контролер 50/60Hz за малиот менувач на брзини
zoom_in

JKL2C со напојување 220v 6 чекори Реактивна моќност фактор надомест контролер 50/60Hz за малиот менувач на

DEN 1192.80

Количина на стоки
check Тековен

30% T/T однапред , рамнотежа против да го копирате Б/Lor LC во воздишка
2.10 А до 5 A промени поради tonumerical грешка мерење покажа минимална;
Тековната идентификација : контролорот може да се суди за земање на тековната поларитетот и автоматска конверзија.
3, на екранот на избор
4, параметар поставување на функцијата
5, заштита на функција
6.01; Фабрика претходно 0.Удобен : 45 минути за да се wenzhou аеродром
JKL2 C фактор на моќ контролер пластични случај со трансформатор напојување 220v 12 чекор функција
Контрола на сигнал : сеопфатна контрола, со користење на фактор на моќност и реактивна струја од две физички количини;
Чекор : чекор број избрани од страна на корисникот;
Складирање на податоци : по загубата на електрична енергија параметар поставувања нема да бидат загубени, податоци спаси трајно;
Прилагодливост : автоматски се прилагодува на дистрибутивниот систем на различни параметри на контролорот, не треба да се обезбеди трансформација на односот на тековната трансформатор и capacitor надомест капацитет;
Overvoltage заштита : напонот е повисок од постави вредност брзо во текот на напон, постепено ресекција кондензатори се стави;Силна анти-мешање : уникатен дизајн, несреќа, неселективно, indiscriminate сечење феномен не може да се случи во работата;
Префрлување шокови : може да се спречи мала струја на оптоварување и над напон критични вредности се појави повтори кутии;
Висока чувствителност : compensator може да функционира нормално во влезниот сигнал, кога тековниот е 0. Други специфични прашања може да negorate.
14
Во текот-напон заштита
230-260 V; чекор должина на ум 1 V; Враќање разлика 6 V ресетирате 240 V,
15
Под-напон за заштита на
180 V;враќање разлика 6 V
16
Авто Дискриминација Фаза
ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ; фабрика претходно ON(Авто дискриминација НА)
17
Реактивен прагот
OFF-4-100kvar; фабрика претходно ИСКЛУЧУВАЊЕ (реактивна прагот неефикасност)
18
КТ варијација
50/5 A-3000/5 A; чекор должина 1; фабрика претходно 500/5 A
19
Capacitance капацитет
0-99kvar фактор претходно наместени на секоја гранка 10kvar
20
Контактирајте со капацитет
динамичен државата излез од секоја гранка DC12 V×50m A
Статички државата излез од секоја гранка 380 V×7А/200 V×5 A
21
големина
113*113 138*138
JKL2 C фактор на моќ контролер пластични случај со трансформатор напојување 220v 12 чекор предност
1.

Номинална Напон:
AC НАПОН 220V
Номинална Струја:
AC 0-5A
Работат Напон:
AC220V
фактор на моќност капацитет:
0-1 носители на
контрола чекор:
6 Чекори
Име:
реактивна Моќност фактор контролер
Модел:
JKL2C 220V 6steps
Моќ за контрола:
реле
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност

Најдобри понуди..