• Неодамнешно
Пумпа за вода стартер QCX2-18
zoom_in

Пумпа за вода стартер QCX2-18

DEN 581.28

Количина на стоки
check Тековен


1.Примена
QCX2 серија магнетни стартер главно се применат за да се коло на AC 50 или 60 Hz,напон до 550 Vfor далеку растојание одлуки и кршење коло и често почнуваат и контролирање на мотор. Тоа hasthe карактеристики на мал волумен, мала тежина, ниска потрошувачка на енергија, висока ефикасност, безбедно andreliable перформанси. Тоа е во согласност да се IEC947-4-1.
2.Спецификација
Тип
Отценети
Струја(A)
Максимална Моќност AC3 должност (KW)
Suitable Thermal Реле(А)
220 V
230 V
380 V
400 V
415 V
440 V
500 V
660 V
690 V
QCX2-9
9
2.2
4
4
4
5.5
5.5
JRS4 D1312
JRS4 D1314
QCX2-12
12
3
5.5
5.5
5.5
7.5
7.5
JRS4 D1316
QCX2-18
18
4
7.5
9
9
10
10
JRS4 D1321
QCX2-25
25
5.5
11
11
11
15
15
JRS4 D1322
JRS4 D2353
QCX2-32
32
7.5
15
15
15
18.5
18.5
JRS4 D2355
QCX2-40
40
11
18.5
22
22
22
30
JRS4 D3353
JRS4 D3355
QCX2-50
50
15
22
25
30
30
33
JRS4 D3357
JRS4 D3359
QCX2-65
65
18.5
30
37
37
37
37
JRS4 D3361
QCX2-80
80
22
37
45
45
55
45
JRS4 D3363
JRS4 D3365
QCX2-95
95
25
45
45
45
55
45
JRS4 D3365
Кога ќе го поставите цел, pls остави порака за серпентина напон и фреквенција!

Број на Пол:
3
Електрична Енергија Тип:
AC
Фаза:
3
Број На Модел На:
QCX2-18
Главната Коло Оценка Тековната:
18A
Главната Коло Оценка Напон:
според клиенти барања
Модел:
QCX2-18
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)

Најдобри понуди..